בעקבות מלחמת ששת הימים בעמק איילון

free tour חמישים ושתים שנים למלחמת ששת הימים, בואו לראות היכן נילחמו גיבורנו במלחמת העצמאות. ולא הצליחו לכבוש את לטרון.שנכבשה במלחמת ששת הימים. מה עשה כאן גדוד של הקומנדו המצרי ומה עלה בגורלו. ניסע לחירבת חתולה וניצפה על שער הגיא ותחום שטח ההפקר עד מלחמת ששת הימים ומשם נמשיך למוזאון המשטרה ליד בית שמש ונסכם את הסיור

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

free tour:  בואו לתצפת על עמק איילון ההיסטורי רווי המלחמות העקובות מדם לאורך כול ההיסטוריה. מכיבוש הארץ על ידי יהושוע בו נון דרך הקרב השלישי של יהודה המכבי ועד לקרבות לטרון בהשתתפות אריק שרון. מדוע נערכו כאן הרבה מלחמות בואו לשמוע ולראת בדיוק היכן  עבר שטח ההפקר עד מלחמת ששת הימים. כאן בעמק למרגלותינו חנה גדוד של הקומנדו המצרי  שהגיע לכאן ערב מלחמת ששת הימים . מה עלה בגורלו ואיזה תפקיד יועד לו.על כך נספר במקום. משם ניסע על כביש אחד  הכביש הראשון שניסלל בארץ. מי חנך אותו נידע במקום. נעלה ברכב לחירבת חתולה. מה פירוש השם?נתצפת על שער הגיא נשמע את השיר  שנכתב על ידי חיים גורי -באבב אל וואד . נמשיך וניסע על הגבול בין השפלה להרי יהודה ונסכם את סיורנו במוזיאון המשטרה. בלווי סירטונים. הסוקרים בעצם את תולדות המדינה מהכרזת העצמאות עד יומנו אנו. בואו לשמוע עדות של לוחמים שהשתתפו בקרבות.

 

 

 

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.

חוות דעת על בעקבות מלחמת ששת הימים בעמק איילון

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...