כל המידע על טיול משפחות הרפתקני לצפון ים המלח

נחל אוג

נחל אוג הוא הצפוני שבנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, ונמצא בין ואדי קלט בצפון לנחל קדמן בדרום. הנחל מנקז את מדרונות הר הזיתים, הר הצופים ואבו דיס שבירושלים ברום של 800 מטר מעל פני הים, ויורד אל ים המלח שגובהו 400 מטרים מתחת לפני הים. תלילותו של הנחל מביאה לכך שבעונת החורף השטפונות בנחל חזקים במיוחד, והוא לעתים סוחף עמו את כביש 90. בקצה הנחל הוקם מאגר מים שאוצר את מי השטפונות ומשמש את קיבוץ אלמוג.

עין פשחה

עינות צוקים - או בשמה הנוסף עין פשח'ה (פשח'ה פירושו: מבוקע, שבור) - היא שמורת הטבע הנמוכה בעולם ומהשמורות היפות בארץ. בין מצוק ההעתקים הצחיח שגווניו חומים לים המלח הכחול נמצא נווה המדבר הירוק והייחודי כל כך. בשנת 1969 החל הליך ההכרזה על עינות צוקים כשמורת טבע, וכמה שנים מאוחר יותר גודרה השמורה וחולקה לשלושה חלקים: החלק הצפוני (השמורה הסגורה), החלק המרכזי (שמורה קולטת קהל) והחלק הדרומי (השמורה החבויה).

החלק המרכזי הוא שמורה קולטת קהל והוא משתרע על שטח של כ- 500 דונם. בחלק זה מצויות בריכות שכשוך ושחייה המלאות במי מעיינות טבעיים. בחלק זה של השמורה מוזמנים כל המבקרים לנפוש, לשחות ולטייל באופן עצמאי. במקום סככות צל, מלתחות, שירותים, שולחנות פיקניק וצמחייה לרוב. בחלק זה מצוי גם האתר הארכיאולוגי מתקופת בית שני.

הטיול מיועד לילדים מעל גיל 9!

הטיול כפוף למינימום נרשמים

כמות המשתתפים מוגבלת ל 10 משפחות!

ציוד נדרש ופרטים נוספים:
  • כובע/כיסוי ראש.
  • קרם הגנה.
  • בגד ים ואו מכנסיים לכניסה למים.
  • עלות כניסה לשמורה 23 שח למבוגר.(עלות נוספת)
  • ההגעה הינה עצמאית.

ניתן להזמין את הטיול כקבוצה סגורה!

פרטים והרשמה :

http://www.eretz-hatzvi.co.il/81845/הרשמה_לטיול