אירגון טיול   :

כדי ללהצליח במשימה שזו - טיול משפחתי (זה יכול להיות גם טיול חברים חברות עם או בלי הצעירים שבמשפחה) יש לעשות תכנית . בעצם הכוונה להסכמה לאןנוסעים, לכמה זמן ומה עיקר הדברים שרוצים לעשות בטיול. הנה הנקודות שיש לתת עליהם את הדעת.
א) לאן נוסעים. (כבר אמרנו) ב) באיזה שעה יוצאים ומתי שעת החזרה המשוערת ג) מה לוקחים לדרך - גם ציוד עזר כגון אופניים, מזרון ים ודומיהם) . ד) תחנותבדרך או מסלול הליכה . ה) אוכל ודברים טובים ו) משהו לנשמה או משחקיםשאוהבים.(כדאי לגייס את אלה שיש להם רצון וידע בתחום מניסיון העבר) ז) ע"רח) את מי מזמינים מהחברים ,שכנים , משפחה וכו' . ט) בדיקה של המקומות אליהםאנו מתעתדים להגיע וכמובן מזג אוויר  (שימוש באינטרנט).
 
י) חלוקת תפקידים ותאום צפיות עם המשתתפים.
כמובןאלה שיש להם ניסיון , בודאי אתם כאלה ( אחרת לא הייתם נכנסים לאתר זהוקוראים עד כאן את המאמר ) ולכן תמיד יש למצוא בטיול פואנטה או נושאשיעניין את המשתתפים. לצורך  זה אפשר וגם רצוי לחפש אתרי עניין באינטרנט. אסור בשום פנים ואופן לנסוע לאתר שמוצע לכם מעל דפי עיתון סוף השבוע . בטוחשבמקום אותו ממליצים המומחים של העיתון או המדור "לאן נטייל השבוע" ברדיובטלוויזיה, תמצאו את עם ישראל ואישתו . כך, שבמקום לטייל תהיו תקועיםבפקק או תהיו עסוקים בחיפוש מקום חנייה . אפשר בהחלט לשמור את המאמר שלהשבוע ולהוציאו כעבר זמן ואז לצאת אל המקום, מובטח שכל הקהל יהיה במקום אחרבאותו סופ"ש
ועוד משהו קטן אם אתם באמת רוצים להיות בטוחים ב99%שהטיול יהיה כל מה שאתם מבקשים ,אז תזמינו איש אשת מקצוע שתעשה בעבורכםאת המלאכה ( תמורת סכום סימלי לכל משפחה - אם תחלקו את העלות בין כמהמשפחות משתתפים ) . אחד הדברים שעלולים לשבש את הטיול ,הינם אלה, מהמטיילים שמשנים תוך כדי טיול את התכנית ( לדוגמה:  נשאר כאן, לא בא לנוללכת , עוצרים כאן התחנה , הילדים רוצים ארטיק, אנחנו נוסעים חזרה הביתה, זה מסוכן, אנחנו לא הולכים כאן, אנחנו עייפים  וכד' ) זה כמעט לא קורה כשישמדריךכה .כולם שלמו ואם לא ימשיכו לפי התכנית , יהיה מאוד חבל ששלמובחינם עבור ההדרכה . אף בר דעת לא יעשה כן, אלא רק במקרים קיצוניים.

"כרם האל" הן שתי המילים המרכיבות את שמו של ההר הירוק . ובקיצור כרמל .
מכאן שקדמונינו ראו בהר מקום מתאים לגידול כרמים  : כרמי גפנים  וגם כרמי  זיתים . גידולי הבעל הללו היוו יסוד לחיי היוגבים  והכורמים . כאשר עצרו הגשמים בעיתות בצורת  פנו אלה לעזרת האמונה ...ל אל-  אשר אחראי על גשם. היו כאלה שפנו בתפילתם לבעל ואילו אליהו  הנביא ,הפנה את תפילתו אל אלוקי ישראל  - "ה' הוא האלוקים..". קונפליקט זה הוביל לתחרות על האמונה באל אשר יוריד גשם בשנות הבצורת . אליהו זכה כי אלוהיו - אלוקי ישראל הוא הוא אשר הביא את הגשם. ...ולכן עד הים אנו קוראים לשדות המושקים ממי הגשם שדות "בעל" .וגם  בעל הבית . וכמובן הגבר של האישה = בעל. ופעולה עצמה . פעולת האהבה = בעילה . מכאן שעדיין לא ברור מי באמת ניצח בבכורה האל או הבעל ...(או אולי האישה -האשרה...)