איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

שפך נחל חדרה

| 05/07/2020

נחל חדרה, שמתחיל את זרימתו בהרי השומרון, זורם לאורך כ-50 ק"מ, עד שהוא נשפך לים דרומית לתחנת הכח "אורות רבין".

במהלך השנים הוזרמו בנחל מי ביוב וחומרים מזהמים אחרים, אך לאחר בניית תחנת הכוח בשנת 1982, הוחלט לשקם את חלקו התחתון של הנחל, זה שנשפך לים. במבצע לא פשוט של עיריית חדרה, חברת החשמל, קק"ל ורשות הטבע והגנים, נעשה שימוש במי הקירור של תחנת הכח כדי ליצור אזור נקי של הנחל. מי הנחל המקוריים נעצרו בסכר שנמצא באזור כביש 2, ומנקודה זו הוזרמו מי תחנת הכח. מים אלו חמים יותר (24 מעלות בחורף ו-37 מעלות בקיץ), שכן תפקידם הוא לספוג את חום הטורבינות של תחנת הכוח, ובזכות החום הזה מתפתחת באזור אוכלוסיית דגה מיוחדת.

לאורך הגדה הצפונית של נחל חדרה הוקמה סוללת אפר פחם בגובה של 17 מטרים, שבה ניטעו עצים ושיחים המייצבים אותה, והנחל הפך מזרזיף מזוהם, לנחל רחב הזורם עד לים התיכון. לאורך הנחל, ישנו פארק מקסים עם עצים, שולחנות ושביל ההולך מזרחה עד אל מתחת לכביש 2 וחוות חפציבה.
 

שימו לב: כמעט בכל קיץ נחסמת גישתו של נחל חדרה לים, מכיוון שזרימתו לא חזקה מספיק כדי להתגבר על מתלולי החול, ולכן הוא מסתיים במרחק של כמה מטרים מהחוף.

הוראות הגעה

נוסעים בכביש החוף (כביש 2), עד למחלף גבעת אולגה, פונים מערבה לכיוון הים, ואז פונים בפנייה הראשונה ימינה. נוסעים כ-2 ק"מ בדרך אספלט עד שמגיעים לגדת הנחל, בשולי תחנת הכוח "אורות רבין".

חוות דעת על שפך נחל חדרה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה