איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

שמורת ויער קדימה

המרחב הצר של אזור צפון קדימה מהווה שריד נדיר של נוף יערות השרון, ובו פסיפס של אלוני תבור, יער אקליפטוסים, חקלאות ומרבדי פריחה. באזור זה נמצאים שמורת קדימה ויער קדימה, והוא מרהיב לביקור בסוף החורף ובאביב
| 05/07/2020

עדכון מתאריך 13.2.18: אירוס הארגמן פורח בשמורה!

שמורת קדימה

שמורת טבע בשרון, כ-1.5 ק"מ צפון-מזרחית לקדימה. שטח השמורה הוא כעשרה דונמים, ובהם חורשה נטועה, ריכוז קטן של עצי אלון התבור ואתר פריחה מרשים של אירוס הארגמן.

יער קדימה

ממזרח לשמורה נמצא יער קדימה - יער נטוע ששטחו כ-250 דונם. מיד עם הגעתכם תוכלו לראות מצד ימין קבוצה קטנה של אירוסים בין העצים. ממשיכים ישר עד שרואים ממול צריף שירותים קטן, מחנים את הרכב והולכים ישר לגדר (מאחורי הצריף), ומגיעים לנקודת פריחה נוספת. ביער תוכלו לראות גם אורנים ואקליפטוסים, ופריחות של תורמוסים, של בן-חצב יקינתוני ושל צבעוני השרון.

הוראות הגעה

הישוב קדימה נמצא כ-1 ק"מ מזרחית לצומת הדסים בכביש 4. הבאים מצומת בית-ליד יפנו שמאלה ברמזור, הבאים מרעננה יפנו ימינה ברמזור. 

לבאים מכביש החוף יש לנסוע דרך כפר נטר וכביש 5611.

מיד עם הכניסה לישוב נכנסים לרחוב הרצל. נוסעים לאורכו, פונים שמאלה ברחוב יצחק בן-צבי ופונים שוב שמאלה ברחוב חנקין. הכביש מתעקל ימינה, ובקצה הבתים מגיעים לצומת מזלג. פונים שמאלה ולאחר כ-200 מטר רואים מימין את שמורת קדימה.

ליער קדימה: חוזרים לצומת המזלג ופונים שמאלה. ממשיכים כ-500 מטר (שימו לב: דרך העפר מלאה במהמורות ולכן מומלץ לנסוע בה לאט), ומגיעים ליער קדימה.

חוות דעת על שמורת ויער קדימה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה