נהנים מקטיף עצמי בחיק הטבע

מגיע לכם וגם לילדים לנוח ולהירגע בשבת! אז בואו אלינו ליום שמוקדש כולו לטבע במקום קסום, מעניין ומיוחד שלא דומה לאף פרדס אחר. הביאו מחצלת, פרסו אותה בצל העצים במקום המועדף עליכם ברחבי המתחם ותיהנו מחוויה מיוחדת של קטיף פרי הדר טעים, בריא ומלא ויטמין סי: קלמנטינות, תפוזים, אשכוליות, לימונים ועוד.

מה מחכה לכם אצלנו בפרדס?

קטיף פירות הדר לכל המשפחה: האטרקציה המרכזית שלנו הוא הקטיף העצמי, שמתקיים בכל שנה בין החודשים נובמבר לינואר. אתם מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלנו, בו אנחנו מפרסמים מדי שבוע, אילו פירות הדר כלולים בקטיף מתוך המגוון שקיים אצלנו: אשכוליות צהובות ואדומות, לימונים, תפוזים, תפוזי דם וקלמנטינות. אין אצלנו מגבלת זמן ואתם יותר ממוזמנים להעביר יום של כיף במתחם בקטיף, טיול בפרדס ופיקניק משפחתי.

צילום: באדיבות משק רז, כפר נטר

צילום: באדיבות משק רז, כפר נטר 

טיפים מנצחים לקטיף מוצלח:
•    הגיעו עם נעלי הליכה גבוהות ונוחות.
•    הצטיידו במטרייה ובמעיל (אם יש חשש לגשם). 
•    הביאו אתכם מחצלת ומשהו לנשנש.
•    טיילו בשטח הקטיף וחפשו את העץ עם הפרי הכי יפה.
•    קטפו לפי הוראות ההדרכה. 
•    זהירות על העיניים והידיים בזמן הקטיף, לחלק מהענפים יש קוצים וקצוות חדים.
•    המקום נגיש לעגלות ילדים עם גלגלים גדולים אך מומלץ לבוא עם מנשא גב במקום עגלה.

פעילויות מיוחדות במתחם:

המירוץ ללימון: משחק העשרה כיפי, באמצעותו נלמד ביחד על עצי הפרי שבפרדס. איך זה עובד? כל מה שאתם צריכים להביא זה סמארטפון והרבה מצב רוח טוב. סורקים עם הסמארטפון את קוד ה-QR שעל העץ הראשון ואז מקבלים מידע ותמונות על אותו עץ. בתוך דף המידע מתחבא שמו של העץ הבא שאתם צריכים לאתר בפרדס ורמזים נוספים. המטרה היא לטייל ולאתר עצים בכל רחבי הפרדס, ולהעשיר את הידיעה עליהם בסגנון המשחק - "חפש את המטמון".

צילום: באדיבות משק רז, כפר נטר

צילום: באדיבות משק רז, כפר נטר 

הסיפור שלנו ושל הפרדס

הכל התחיל בסבא בוסקה, שנטע את הפרדס שלנו בשנת 1949, והקים בית ומשק לתפארת. במטרה לייצר זנים טעימים וטובים יותר של פרי הדר, הוא החל לבצע נסיונות בהדרים בשנות השישים ופיתח את הקלמנטינה מזן "מיכל", שעד היום נחשבת לאחד הזנים הטעימים והמוכרים ביותר. הפרדס שלנו אינו פרדס שגרתי ולעולם לא היה פרדס מסחרי, העצים שלו וותיקים והזנים שבו שונים ומגוונים. הקמנו את עסק הקטיף ב-2012 על מנת לשמר את מורשת הפרדס המפוארת שהשאיר לנו אחריו, ואנו מטפחים את הפרדס בכוחות עצמנו ללא פועלים חיצוניים, עבודה עברית אמיתית, מגדלים פרי כמו פעם עם דגש על הטעם ולא על הגודל.