מבט מצפון לדרום אל חוף ארגמן. צילום: RnDmS/depositphotosמבט מצפון לדרום אל חוף ארגמן. צילום: RnDmS/depositphotos

בין גלי ההיסטוריה: חוף הארגמן, עכו

רצועת החוף הקסומה של חוף הארגמן בעכו, משתרעת לאורכו של מפרץ עכו הפסטורלי, עד לחומותיה של העיר העתיקה. חוף ארגמן הוא חוף מוכרז עם תחנות הצלה, מלתחות וחול זהוב ורך. החוף עצמו מונגש ותוכלו להגיע אליו בקלות רבה, ולשלב באותה הזדמנות גם טיול קולינרי טעים, בעיר העתיקה.

לוגו
 

מגיעים עם הרכבת לחוף הארגמן

רדו בתחנת הרכבת עכו ועלו על קו אוטובוס 361 של חברת נתיב אקספרס. סעו כחמש דקות ורדו בתחנת חוף הארגמן. המשיכו ברגל כדקה אחת, עד שתגיעו לחוף הים.

לוגו wow

מטיילים למקומות נוספים עם הרכבת: 

בלי פקקים וחנייה: מגיעים אל האתרים הכי שווים ברכבת 

עם הרכבת לבאר שבע: יוצאים ליום כיף בבירת הנגב

פארק צ'ארלס קלור. צילום: דר' אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקיפארק צ'ארלס קלור. צילום: דר' אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי

החוף שיש לו פארק משלו: חוף צ'ארלס קלור, תל אביב

חוף צ'ארלס קלור זכה בתואר היוקרתי "חוף דגל כחול" והוא נחשב לאחד החופים הטובים והשמורים בתל אביב-יפו. אל החוף נושק פארק ירוק ומטופח בו תוכלו ליהנות מפיקניק טעים. בחוף עצמו תמצאו תחנות הצלה, כיסאות נוח, שמשיות ומיטות שיזוף, מסעדות, קיוסקים, מתקני מים קרים, ווי פי חופשי! חובבי האקסטרים יוכלו ליהנות מגלישת גלים וגלישת סאפ במקום.

מבט על יפו מגן צרלס קלור. צילום:יגאל זלמנסון, מתוך אתר פיקיויקימבט על יפו מגן צ’ארלס קלור. צילום: יגאל זלמנסון, מתוך אתר פיקיויקי

לוגו
 

מגיעים עם הרכבת לחוף צ’ארלס קלור 

רדו בתחנת הרכבת תל אביב / ההגנה ועלו על קו אוטובוס מספר 54. סעו כרבע שעה ורדו בתחנת קויפמן/גולדמן. מכאן המשיכו ברגל כחמש דקות לאורך הטיילת, לכיוון צפון, עד שתגיעו לחוף הים.

לוגו wow

חוף הקשתות. צילום גיא יחיאליחוף הקשתות. צילום גיא יחיאלי 

לבלות לפני ואחרי השקיעה: חוף הקשתות באשדוד

באשדוד, כך תשמחו לגלות, מתפרשת רצועת חוף אטרקטיבית במיוחד לאורך העיר. החופים באשדוד מטופחים ויפים, בעלי גישה נוחה ברכב ובתחבורה ציבורית, ונחשבים לחופים ברמה גבוהה ובדירוג דגל כחול. חוף הקשתות (גנדי) הוא המרכזי בין החופים היפים של אשדוד. על החוף יש גם מגרשי ספורט – כדורגל חופים, כדור-יד חופים וכדורעף. סביבו מתחם בתי קפה ומסעדות. בשבתות תוכלו להצטרף לרוקדים ברחבת הטיילת וגם לשוטט בין דוכני השוק הרוסי. ועוד בונוס לבלייניים הליליים - בחוף הזה יש תאורת לילה המאפשרת להמשיך את הבילוי בחוף גם בשעות החשיכה.

לוגו
 

מגיעים עם הרכבת לחוף הקשתות

רדו בתחנת הרכבת אשדוד / עד הלום. כאן, עלו על קו אוטובוס 38 המופעל על ידי חברת אפיקים. סעו כעשר דקות ורדו בתחנה המרכזית אשדוד. מכאן המשיכו ברגל כעשר דקות על שדרות מנחם בגין, עד שתגיעו למרינה של אשדוד ולכניסה לחוף הקשתות.

לוגו wow

שקיעה בחוף דלילה. צילום: pikiwikiשקיעה בחוף דלילה. צילום: pikiwiki

רצועת החוף התכולה של חוף דלילה באשקלון

זה לא במקרה שחוף דלילה באשקלון נחשב לאחד החופים האהובים ביותר על תושבי העיר. רצועת החוף רחבת ידיים ומרווחת, החול רך וזהוב, יש שירותי הצלה ושירותי חוף מסודרים, ובסמוך ניצבת הטיילת התוססת של העיר.

לוגו
 

מגיעים עם הרכבת לחוף דלילה

רדו בתחנת הרכבת אשקלון ועלו על קו אוטובוס מספר 18 של חברת דן בדרום. סעו כעשרים דקות ורדו בתחנת הטייסים / בת אל. מכאן, המשיכו ברגל כחמש דקות לכיוון מערב, על רחוב הטייסים, עד שתגיעו לכניסה לחוף דלילה.

לוגו wow

בטן-גב וספורט ימי: חוף פולג, נתניה

חוף פולג הציורי נחשב לאחד החופים הטובים ביותר בארץ. כאן תוכלו לשלב בין שיזוף (עם קרם הגנה כמובן) לבין ספורט ימי מגוון. מסאפ ועד קיט סרפינג, מכדורגל ועד כדורעף חוגים. בזכות רצועת החוף הרחבה, יש כאן מקום לכולם. בשל קירבתו של החוף היפה לנחל פולג, כדאי ומומלץ לבקר כאן גם בעונת החורף.

צילום: אורן פלס Oren Peles, מתוך אתר פיקיויקיצילום: אורן פלס Oren Peles, מתוך אתר פיקיויקי

לוגו
 

מגיעים עם הרכבת לחוף פולג

רדו בתחנת הרכבת בית יהושע. מכאן, עלו על אוטובוס מספר 112, המופעל על ידי חברת קווים. סעו כעשר דקות, עד שתגיעו לתחנת חוף פולג / רמת פלג. רדו מהאוטובוס ותתחילו ליהנות!

לוגו wow