למרחבים הפתוחים יש את הכוח לרפא ולעודד את רוחנו וכולנו צריכים קצת אוויר לנשימה, במיוחד בימים שכאלה. על כן, וכדי שלא תוותרו על זמן איכות ואפשרות להפוגה, בין אם בזוג או במשפחה - הנה 5 פארקים מומלצים עם מרחבים מוגנים סמוכים:

פארק הירקון - גני יהושע, תל אביב
גן העלייה השנייה, גבעתיים
הפארק הלאומי, רמת גן
פארק הרצליה

פארק המדרון

פארק הירקון - גני יהושע, תל אביב

בלב תל-אביב, משני צידי הירקון, נמצאים גני יהושע המוכרים כפארק הירקון, למרות שינוי השם לגני יהושע כבר לפני 20 שנה. על שטח של כ-3,800 דונם ישנם מרחבים עצומים של דשא, חורשות, עצים, פרחים, נחל ירקון אחד ולא מעט אטרקציות, שמשמחות כל גיל.

כתובת למרחב המוגן הקרוב: מקלט ציבורי רח’ הכנסת הגדולה מספר 3, גישה מרחוב בבלי 42

למידע נוסף על הפארק כנסו » 

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל

פארק הירקון | צילום: יוחאי כורם

גן העלייה השנייה, גבעתיים

גן העלייה השניה שוכן על גבעת קוזלובסקי, אחת מ-2 הגבעות המרכיבות את גבעתיים ומציע תצפית יפה על כל גוש דן. הפארק העירוני, תוכנן על ידי אדריכל הנוף ויקטור מאיר בשנת 1954 והוא אחד הגנים הוותיקים בישראל, משתרע על שטח של 16 דונם המספקת ריאה ירוקה במרכז גבעתיים.

בחלקו המזרחי של הפארק ניצב מצפה הכוכבים גבעתיים, שהוקם בשנת 1968 על ידי האגודה הישראלית לאסטרונומיה ועיריית גבעתיים.

כתובת למרחב המוגן הקרוב:  מקלט גן העליה/יד שרה, רח' גולומוב 33 

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל

תצפית מגבעת קוזלובסקי הסמוכה לפארק העלייה ה-2 | צילום: ברוך פריימן

הפארק הלאומי, רמת גן

פארק רמת גן, הממוקם בלב ישראל, הוא פנינה אמיתית למשפחות שמחפשות בילוי נינוח ושלו בלב העיר. הפארק משתרע על פני דונמים עצומים של צמחייה מטופחת, מתקני שעשועים וספורט, מגרשי טניס, מסלול מיני גולף ושירותים לילדים ומבוגרים. בנוסף, הפארק הוא מקום מעולה לפיקניק זוגי או משפחתי, לצד האגם הפסטורלי והברבורים היפהפיים שנהנים ממנו גם.

כתובת למרחב המוגן הקרוב:  מקלט ציבורי חיצוני - רח’ שז"ר 89, מקלט תיקני בבית ספר סביון – רח’ אחד העם 66, מקלט ציבורי חיצוני – רח’ אחד העם 56, מקלט ציבורי משולב בית מגורים – רח’ אחד העם 46.

למידע נוסף על הפארק » 

תמונה מתוך אתר טיולי

פארק הרצליה

הפארק הקסום הזה חולש על 6 דונם של מדשאות ירוקות ונקיות, מטופחות להנאת המבקרים, גבעות ירוקות שכיף להתגלגל מהן, מצפה ציפורים והמון מתקנים לילדים ושבילים נגישים.

בפארק תמצאו גם מצפה ציפורים, אגם עם ברווזים וברבורים לבנים, שני בתי קפה והמון מקום גם למנגליסטים שבינינו, בין עצי האקליפטוס. גם הקטנטנים יהנו בפארק הרצליה, לא רק ממתקני שעשועים ומרחבים, אלא גם מרכבת וקטר אמיתיים שנוסעים סביב הפארק היפה וצופים במרחבים ובהולכים ושבים.

כתובת למרחב המוגן הקרוב:  מקלט אצטדיון יוסף נבו, רח' יוסף נב 6 

למידע נוסף על הפארק » 

תמונה מתוך אתר טיוליקרדיט צילום: פארק הרצליה

פארק המדרון

פארק המדרון בדרום יפו שימש מאז שנות ה-50 ועד לשנת 1988 כאתר פסולת בניה וערמת הפסולת הגיעה לגובה של כ-15 מטר. במסגרת הפרויקט  לשיקום אזור, הונמך הר הפסולת על מנת ליצור מדרון מתון המאפשר צפייה אל הים והוקמה הטיילת לאורך החוף הכוללת שביל אופניים. כמו כן הוכשר חוף ים לדייג ורחבות תצפית, אזורי פעילות ספורט ונופש, אזורי גינון ומדשאות. 

מרחב מוגן: מקלט הספינה בצד המזרחי של הפארק, ברח’ הספינה 18.

למידע נוסף על הפארק » 

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל

הפארק מול הים – פארק המדרון | צילום: יוחאי כורם