הטקסים החלו אתמול ב-11:00, עם הורדת הדגלים לחצי התורן, ושירת התקווה לאחר דקת דומייה לזכר הנרצחים. כמו כן הוצבה בכניסה לכל מלון פינת הנצחה עם תמונות החטופים, זר לזכרם של הנרצחים ונרות נשמה.

כאות הזדהות עם משפחות החטופים ולמען חיילי צה"ל, האירו בשעות הערב בחלק מבתי המלון את החזית בצבע צהוב ובתצוגת מגן דוד, ואף הפריחו לשמיים בלונים צהובים ותלו סרטים צהובים על מכוניות האורחים.

אביה מגן, מנכ"לית פתאל ישראל: "רשת מלונות פתאל מחזקת את המשפחות השכולות, מתפללת להחלמת הפצועים ומייחלת לחזרתם של החטופים במהרה ושובם של חיילי צה"ל בשלום. פתאל נרתמה למאמץ הלאומי ותמשיך לעשות כל שנדרש לסייע בכל חזית ומישור, בתקווה לימים רגועים ושקטים".

טקס זכרון חרבות ברזל מלון הרודס תל אביב

צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל

ביום שני ה-6/11 התקיים בנוסף טקס במלון הרודס בתל אביב, במעמד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שהוקדש לקהילת קיבוץ ניר עם ששוהה במלון.

דברי רון חולדאי: "אנו נמצאים בערב, שבהיסטוריה של העם היהודי, ייחקק כיום הזיכרון הראשון, במשהו שהוא הרבה יותר גדול מאיתנו וייזכר בהיסטוריה של העם היהודי עוד דורות. אני לא יודע מה יקרה ואיך, אבל אני כן יודע שידענו לצאת ממצבים קשים בעבר ונדע גם לצאת מהמצב בו אנו נמצאים כיום".