1. חפשו את הולכי רגל ורוכבי האופניים: משתמשי דרך אלו חשופים ופגיעים. בחגים, הולכי רגל ורוכבי אופניים רבים ימלאו את הכבישים. חפשו את רוכבי האופניים והולכי הרגל שימו לב למשתמשים בדרך ובשוליה, גם בעיר וגם מחוצה לה.

2. להקפיד על ריכוז בשעת הנהיגה: ולהימנע מפעילות מסיחות דעת כמו: שיחות סלולארי, חיפוש במפה, או תשומת לב לחוסר השקט של ילדים במושב האחורי. כשאתה נוהג רק תנהג.

3. להקפיד על נהיגה במהירות המותרת: מהירות גבוהה מקשה על תגובה ראויה במצב של סכנה ועלולה לגרום להיפגעות חמורה יותר בעת התנגשות.

4. להקפיד על שמירת מרחק מהרכב שלפניך.

5. להקפיד על נהיגה מושכלת: הימנעו מהפתעות בנסיעה והשתלבו בדרך, תוך התחשבות בנהגים אחרים ובתנאי הסביב. עקיפה מסוכנת היא הימור מיותר.

6. להקפיד על חגירת חגורות בטיחות גם בספסל האחורי: חגורות הבטיחות מפחיתות את הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים. בעת נסיעה על כל נוסעי הרכב להיות חגורים.

7. להקפיד על תקינות הצמיגים: הצמיג הוא החיבור בין המכונית לכביש. צמיג לא תקין הוא סכנת חיים. בדקו לחץ אוויר, סדקים ויובש בארבעת הצמיגים ובצמיג הרזרבי.

8. עייפות הינה גורם שכיח לתאונות דרכים: בעת עייפות, הריכוז פוחת, הראיה מטשטשת וזמן התגובה והשליטה ברכב נפגעים. עייפים? נוחו, אל תנהגו! עצרו לארוחה קלה, שתייה ומתיחת איברים.

9. כשרוכבים על אופניים חובשים קסדה: הקסדה מפחיתה את הסיכוי לפגיעת ראש.

10. היזהרו בעת עצירה בשוליים: הימנעו מעצירה בשוליים, ככל שניתן, ועצרו רק במקרה חירום. אם חייבים לעצור - יש ללבוש אפוד זוהר.

11. הקפידו על קשירת ציוד מיטלטל: אופניים וציוד אחר הנקשר לגגון ולמכונית.

חג שמח ובטוח!

באדיבות:

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל