לראשונה מאז 1982, חגיגות העדלאידע חוזרות לירושלים בחג הפורים הקרוב. העדלאידע תתקיים ב-25 במרץ (יום שני) במהלך השעות 10:00-14:00 בניסיון להרים את המורל של תושבי ישראל וירושלים, בפורים העצוב ביותר שידעה מדינת ישראל מזה שנים ארוכות.

האירוע הוא פרי הפקתם של עיירת ירושלים ותיאטרון הקרון, שיכלול צעדה חגיגית וצבעונית, שתתפרש על פני 7 במות בידור, שימקומו במקומות מרכזיים בעיר: חצר ימק”א, צומת ממילא, כיכר צה”ל, כיכר ספרא, בית יואל, כיכר ציון ורחבת המשביר הישן. 

על הבמות השונות יעמדו שחקנים ומנחים בולטים כמו נעמי לבוב וחניון סביון, שינחו את האירוע ויציגו את האירועים השונים שיתקיימו בהם מופעים שונים כמו תזמורת כלי נשיפה, הרכב ביגבאנד, דייג’ים, שמאן שמאן וצלילי העוד. 

בין הבובות הצבעוניות שמחכים לצועדים: אריה שואג בועות סבון, בהתאם לסמלה של ירושלים ועליו ילדה גיבורה רכובה, מיצג של מגדל דוד שהופך לקרוסלה ענקית, להקת כלי זמר בגובה של שלושה מטרים עם תזרומת חיה, ארבעים רקדניות עם שמלות לבנות שיהפכו לצבעוניות בהשראת חנ’לה ושמלת השבת ועוד.

הצעדה תצא ממלון ענבל, תמשיך משם לאורך רחוב המלך דוד, שלמה המלך, כיכר צה”ל, רחוב יפו, קינג ג’ורג’ ותסיים ברחבת המשביר הישן. 

למסלול המלא ומידע נוסף על העדלאידע של ירושלים »

דבריו של ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "ירושלים, בירת ישראל והבית של כולם, חוגגת פורים עם משפחות וילדי ירושלים והמדינה כולה - עד דלא ידע! השנה נפתח במסורת מרגשת של חגיגות לאומיות ובינלאומיות בשושן פורים. אחרי 42 שנים שבהן לא התקיימה עדלאידע בבירה, השנה היא חוזרת ואותה נייחד לילדים הגיבורים של מדינת ישראל בתפילה להתעצמות הנפש ולשאר רוח. זהו אירוע שיא בו העיר ירושלים פותחת את שעריה ומארחת את בית ישראל באהבה ובשמחה, תוך תקווה לעתיד מבטיח ולאחדות העם".