בכתבה זו:


הפתעה ירוקה במרכז: פארק אריאל שרון

זוכרים את אתר פינוי האשפה העצום (והמסריח), החירייה? האתר, שנחשב בעבר למפגע תברואתי בלב מטרופולין גוש דן, הפך בשנים האחרונות לפנינה ירוקה של ממש. במסגרת פרויקט סביבתי שאפתני במיוחד הפכה ערימת האשפה לפארק אריאל שרון – פארק ירוק ומושקע, המציע מבחר פעילויות וטיולים מהנים לכל המשפחה. לאורך הפארק וסביבתו הוכשרו מספר מסלולי אופניים נהדרים לרכיבה משפחתית קלילה, ועל ההר עצמו נערכות הופעות ופעילויות בנושאי צפרות, זוחלים, תצפיות מטרופוליניות והכרת צמחי הבר של האזור.

נווה המדבר של גולדה: פארק גולדה

ממש ליד צומת משאבים, הממוקמת במרחק כחצי שעה נסיעה דרומה מבאר שבע, שוכן פארק מדברי יפה מסקרן, נווה מדבר של ממש. פארק גולדה נושא את שם ראש ממשלת ישראל הרביעית, הלא היא גולדה מאיר. בשטח הפארק, שחולש על פני כ-540 דונם, תוכלו להנות מאגם קטן ונעים, המוקף בעשרות פינות חמד מוצלות, שבילי סיור, מזח דייגים קטן, טיילת חביבה ואפילו מזנון. ממש בצמוד לאגם שוכן מצפור טלי, המשקיף לעבר נופי צפון הנגב ורכס הר רמון המרשים. חובבי ההיסטוריה ישמחו לגלות כי בתוך שטח הפארק עבר פעם ציר תנועה חשוב, שאף שימש את חיילי הצבא הבריטי. את ההוכחה המסקרנת לכך תמצאו בבאר הפלפלון בעלת דפנות הבטון, ששימשה את החיילים בעת שבאו להתקרר מחום המדבר.

בעקבות מורשת השלום: מרכז יצחק רבין

המרכז היפהפה, שהוקם בשנת 1997, מנציח את זכרו ופועלו של יצחק רבין בדרך חדשנית ומרתקת, המשלבת בין פעילות חינוכית וחברתית, לבין הנצחה מוזיאונית ותיעוד העשייה בכל תחומי החברה בישראל. המבנה המרשים שוכן בצפון תל אביב (בסמוך לאוניברסיטה ודרך נמיר) ומשקיף על כל קו הרקיע הנהדר של גוש דן וגם על פארק הירקון שמתחת. המבקרים במקום ייהנו ממגוון תערוכות צילומים ואמנות מתחלפות, סדנאות ופעילויות לילדים, הקרנות מיוחדות, הצגות ועוד.

מסע בזמן לראשית ההתיישבות: בית ויצמן

בשטחו של מרכז ויצמן שברחובות נמצא ביתו הייחודי והמונומנטלי של נשיא מדינת ישראל הראשון, ד"ר חיים וייצמן. במבנה המרשים ורחב הידיים מוקרן סרט קצר, המתאר את תולדות חייו של ויצמן ואת החיים בארץ ישראל בשנות השלושים של המאה שעברה. מסביב לבית נמצאת אחוזת גן מרהיבה, הנפרשת על פני כחמישים דונם של צמחייה מגוונת, לרבות מיני צמחים ארצישראליים כמו זיתים, אלונים, הדרים, תאנים, וגם צמחים טרופיים כמו אפרסמון ומנגו, שעברו תהליך איקלום בארץ. הפתעה מסקרנת נוספת שתמצאו בשטח הבית היא מכונית הפורד הנשיאותית (מודל 1950), שהוענקה לנשיא וייצמן כמתנה מהנרי פורד השני. ניתן לתאם סיור מודרך ומקיף במקום.

סיפורי גבורה מול החומות: מרכז מורשת בגין

אתם מוזמנים לביקור באחד ממפעלי ההנצחה המרשימים ביותר בארץ: מרכז מורשת בגין מציג את חייו ופועלו של אחד המנהיגים החשובים והמעניינים בתולדות המדינה, תוך שהוא יוצר חוויה אודיו-ויזואלית מפורטת וסוחפת. בליבו של המבנה הירושלמי, השוכן אל מול חומות העיר העתיקה, נמצא מוזיאון מושקע, שמזמין את המבקרים לסיור מרתק, הכולל שחזורים, פריטים מקוריים, סרטים דוקומנטריים נדירים, פעילויות מולטימדיה על גבי מסכי מגע אינטראקטיביים, מערכת תאורה משוכללת ופס קול, שינחית אתכם היישר אל הרגעים הדרמטיים והמרגשים ביותר בתולדות המדינה.


לתחילת הכתבה