צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

בלוגרית הטיולים גילי מצא, יצאה לראות מה מציע היריד השנה ומי הם הכישרונות החדשים שיכבשו את זירת האמנות הלוהטת. מצא חזרה עם המלצה מעשית-לקנות כרטיס כניסה מראש באמצעות אתר התערוכה. שימו לב שיש פה שני מתחמים, האחד נקרא "החממה", והשני "עיצוב טרי". בראשון, מציגים אמנים ובשני מעצבי מוצר, קרמיקה, נייר וזכוכית, ריהוט וגופי תאורה, ועוד.
צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

מטרת היריד

מטרת היריד היא להנגיש אמנות לכל אחד, להרחיב את יריעת שוחרי האמנות וכמובן לעודד את הקהילה היצירתית המקומית. השנה מן הסתם, מתחזק הצורך להשתמש בכוחה של האמנות לנחם, לשקם ולהעניק לכולנו תקווה, השראה ומרפא.

מלחמה ברקע

בחזית מרכז הספורט מוצגים ציורים של 120 חטופים, שאמנים שונים יצרו, במטרה להעניק להם את המחווה, כאשר ישובו. חלק ניכר מהפרויקטים השנה, מביעים התייחסות למלחמה ומציגים אמנים מצפון ומדרום המדינה, עם תערוכות שעוסקות בחוסן ותקווה, בגעגועים לישראל הישנה והטובה. למשל יצירות טקסטיל עשויות פשתן צבוע ותפור עם סצנות הנשענות על דימויים מתוך האוסף ההיסטורי של "מרכז שנקר לחקר העיצוב" שכולל כרזות, פרסומות, אריזות, גלויות, בולים, ספרי ילדים ועוד.

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

המכללה האקדמית ספיר מציגה תערוכה לאמנים שלמדו וחיו בנגב המערבי, לצד אמנים ואמניות מעמותת בית אום קולטור, בית לכ-150 אמני הנגב המערבי. "מרכז גוטסמן לתחריט", השוכן בקיבוץ כברי בגליל המערבי, מציג הדפסים שמרביתם נוצרו אחרי השבעה באוקטובר, על רקע קולות פיצוץ בלתי פוסקים שעדיין נמשכים.

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

גלריה בארי

גלריה בארי, שמצאה השנה משכן זמני בבית רומנו בתל-אביב תעניק, פרס לאחד או לאחת מאמני החממה, לטובת הקמת תערוכת יחיד, המלווה בקטלוג.

בטבח 7 באוקטובר השמיד החמאס את התערוכה של אסנת בן דב, שהוצגה בגלריה "בארי". "אבל אי אפשר לשבור את הרוח", היא אומרת ומציגה עבודות שנעשו בבארי וגם חדשות שנוצרו בעבור "צבע טרי".

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

הגלויה הסודית-הפרוייקט האהוב

פרויקט הדגל החברתי של היריד "הגלויה הסודית", שבו נמכרו במהלך השנים כ-12 אלף גלויות מקוריות וגויס סכום של יותר משני מיליון ₪ למטרות חברתיות שונות, חוזר בגדול. לקחו בו חלק גם קהילת המייסדים של נתיב העשרה, קהילת האמנים המפונים לשפיים ולמצפה רמון, זיוה ילין האוצרת של גלריה בארי, סטודנטים ממכללת ספיר ומכללת תל-חי.

במחיר של 190 ₪ -תוכלו לרכוש את הגלויה של אחד ממשתתפי התערוכה. שימו לב-האתר הושק ב-20.6 במכירה מוקדמת בחנות מקוונת לזמן מוגבל, באתר הגלויה הסודית: https://secretpostcard.freshpaint.co.il/.

פרוייקטים מדליקים:

1.בתי שימוש אמנותיים

תאי שירותים, הם לא משהו שזוכה להתייחסות אמנותית. מרענן לראות שיתוף פעולה עם חברת AbbVie (חברת פארמה מהמובילות בעולם), עם 18 תאי שירותים פונקציונאליים למבקרים, שבחמישה מהם יש מיצבי אמנות דיגיטליים. המטרה היא העלאת המודעות למחלות קרוהן וקוליטיס. בחזית המתחם מופיע ציור קיר של האמן MISSING.

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

2.חומרים מיוחדים

סטודיו יערה נוסבוים - מציג את סדרת Dolls Ball The, בובות ידידותיות לסביבה מודפסות במדפסת תלת מימד, לצד מגוון מוצרים מודפסים מחומרים אקולוגיים, כמו מזוזות, פמוטים מודולרים, סביבונים ומתלים לקיר.

סטודיו המרקחה – מציג את קולקציית הריחות "אדמה" המוגשת על אבן בזלת מקומית בתוך אובייקט זכוכית, לצד אגרטלי הרחה לגבעולי פרחים.

3.משכית

"משכית" – בית האופנה בעל המסורת הנוסטלגית, מציג קראפט ישראלי לרגל חגיגות 70 שנה למותג. יש פה קולקציות חדשות שפותחו עם יוצרות מקומיות, ביניהן צלחות מצוירות בעבודת יד, צלחות מעוטרות במשפטים ישראלים נפוצים וקולקציית טקסטיל לחדר השינה, השואבת השראה ממעילי המדבר המיתולוגיים של משכית.

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

אמנים מדליקים

שקד בשן- מצייר את הגבר העכשווי, מאצ'ו במילואים או בסדיר שמציג את עצמו בטינדר, כשהוא חמוש במדים, פעם עם כלב ופעם עם רובה.

דודי כליפא- הוא חרדי, שהצליח לשכנע חרדים לדגמן עבורו ויש בעבודותיו אסתטיקה מיוחדת.

עידו מרקוס- יצר סדרה של  300 "שברי אדם" לדבריו של גיבור העל סופרמן, שהם מכמירים ומיוחדים כאחד.

ארועים ביריד

מדי יום, תהיה פה רצועת לייב יומית משתנה ומפתיעה. יתקיימו מיצגים, מופעים ואירועים מיוחדים.

קטלוג דיגיטלי

ייפתח עם פתיחת התערוכה ויאפשר גם רכישה של היצירות, שמקוטלגות עם מחירים.

צילום: גילי מצאצילום: גילי מצא

מכירת כרטיסים

המכירה ליריד צבע טרי 2024 נפתחה וזמינה כעת באתר היריד:

https://www.freshpaint.co.il/

בואו לתמוך ביצירה המקומית ולרכוש אמנות!

גילי מצא היא עיתונאית-צלמת ובעלת הבלוג "לטייל עם גילי", בו היא ממליצה על טיולים ובילויים ויש לה גם חשבון אינסטגרם ססגוני ואמנותי.