בוקר טוב – האגם במחצבת געתון

הגליל מזמין אליו כמות משקעים רבה המעוררת לחיים את האגם בתוואי נחל געתון. התופעה שמחצבה הופכת פתאום לאטרקציה קסומה איננה מפתיעה, לפחות לא את המקומיים. בימי החורף, עולים מי התהום מעל לפני השטח עד לכיסוי חלק ממנו. האגם הנוצר, חבוי בין סוללות המחצבה ורק כשמתקרבים נחשפים אליו.
הרחצה באגם מסוכנת.

לאגם במחצבת געתון >>

בוקר טוב – טיול באגם יקום

בין הרצליה לפולג מסתתרת לה שמורת טבע העונה לשם שמורת יקום. בחורף, מתמלא האגם בשמורה, הפריחה מקשטת את המקום ואתם רק צריכים להגיע. הטיול קצר, קליל ומתאים למשפחות עם ילדים. הזדמנות נהדרת ללמד את הילדים על מישור החוף.

לטיול בשמורת יקום >>

בוקר טוב – טיול במאגר שקמה וחולות זיקים

אחת המצוקות המדאיגות בארצנו היא המלחתו של אקוויפר החוף. שכבה זו (הנושאת מים בתת הקרקע) היא אחת ממקורות המים של ישראל ועל כן חשוב לשמור עליה. כאן נכנס לתמונה מאגר שקמה. המאגר נוצר בשביל לעצור את מי השטפונות הזורמים בנחל שקמה, לאגור אותם ולמעשה לגרום להם לחלחל בתת הקרקע ולהעשיר את אקוויפר החוף. כאשר המים מחלחלים, משמש החול כמסנן טבעי ולכן אין צורך להשקיע אנרגיה בסינון המים. ומה לכם יוצא מכל זה? בואו לגלות...

לטיול במאגר שקמה וחולות זיקים >>

בוקר טוב – שקדיות ומושבה נשכחת

כל המעוניינים לנשום אוויר הרים צלול ונקי צריכים לצאת לטיול סביב הר חרת ומאגר בית זית. המסלול, שחלקו בירידה, לוקח אתכם אל סיפורה של מושבה חלוצית מתקופת המאה 19 אשר כולנו חלפנו על פניה אינספור פעמים בדרכנו לירושלים. לצד ההיסטוריה, תלווה אתכם פריחה עונתית בדרככם אל מאגר בית זית, שאולי בעודכם קוראים שורות אלו הולך ומתמלא, הלוואי.

למסלול הטיול שקדיות ומושבה נשכחת >>

בוקר טוב – שלולית החורף הגדולה בנתניה

הפעם, הנסיעה שלכם לכיוון נתניה צפויה להשתנות. שלולית החורף, הידועה גם בשם בריכת דורה הפכה לחלק בלתי נפרד מהעיר ומגיחה פתאום וללא אזהרה. השלולית, מושכת אליה מטיילים ומשפחות הבאים לצפות בשמורת טבע ייחודית, ממש מתחת לאף של איקיאה הנמצאת לא רחוק. עופות ודו-חיים נהנים מקיומה של הבריכה ובין ערביים האווירה קסומה. הביאו אתכם מרק חם והפכו את הביקור בשמורה לחמים ונעים.

לשלולית החורף הגדולה בשרון »

*חשוב תמיד להתעדכן בתנאי מזג האוויר לפני היציאה לדרך. המסלולים המפורטים הינם בגדר המלצה בלבד.

לתחילת הכתבה