איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

טיול בקטנה בעכו: סיבוב בעיר העתיקה ומסעדה לסיום

עכו העתיקה היא מקום מצויין להגיע אליו ליום טיול אחד - לשוטט בין הסמטאות, לקנות בשוק, להפליג על כנפי ההיסטוריה ולאכול משהו טרי וטעים! רוצים לטייל בלי לתכנן כלום? הנה ההמלצות שלנו ליום כייפי, שכולל גם מסעדה מוצלחת בסופו
| 16/07/2019

משוטטים בין הסמטאות ובתוך ההיסטוריה 

כשתגיעו לעכו העתיקה, ירגיש הדבר כאילו אתם קצת קופצים אחורה בזמן - הרחובות צרים ובנויים לבנים-לבנים, יש בה שלל ממצאים ארכיאולוגיים ואתרים היסטוריים והאווירה בשוק כמו לא השתנתה במשך שנים. מצד שני - מיד יכה בכם ריח הים ותבחינו בתנועה השוקקת של אנשים, שהבינו שהיא עוד הרבה יותר מסתם פנים יפות, והיא מתרחשת כאן ועכשיו.


צילום: יוחאי כורם

התחילו את היום שלכם בין הסמטאות, במקומות שילמדו אתכם עוד על תהפוכותיה של עכו ועל מי היה בה בתקופות השונות: אולמות האבירים, מנהרת הטמפלרים, מוזיאון עוקשי, החמאם התורכי ומוזיאון אסירי המחתרות. אם תבחרו להיכנס ליותר מאחד, תוכלו גם לקנות כרטיס משולב, אך כך או אחרת כשתיכנסו בשעריהם כמו תכנסו אל סודה של העיר בת אלפי השנים!


צילום: יוחאי כורם

לאחר הביקור במוזיאון אחד או שניים מומלץ לצאת לשוטטות, שתוכל לכלול עלייה על החומה המזרחית והליכה לאורכה (כך גם תזכו לראות תצפית יפה על כל עכו), סיבוב בין הבאסטות בבזאר הטורקי וליד הנמל. העיר העתיקה משולטת היטב, ותוכלו למצוא בקלות את שאתם מחפשים - או פשוט תנו לעיניים להוביל אתכם.


צילום: איתמר ברק

מסיימים מול הים

ישנה סיבה מדוע גם שליטי העבר רצו לכבוש אותה שוב ושוב - מעבר להיותה עיר נמל אסטרטגית, היא תוססת וטעימה, מעניינת ומשרה תחושה נעימה, וגם מאוד פוטוגנית! אז אם תתקשו להיפרד ותבקשו לקחת לעצמכם עוד רגע של נחת - שבו אל מול הגלים, התבוננו בשקיעה ותנשמו עוד ים-תיכון גלילי, רגע לפני החזרה הביתה.


צילום: יוחאי כורם


עוד כמה דברים שיעניינו אותך בסביבה:

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג