רגעים למזכרת – אטרקציות

פארק המים אשקלונה באשקלון מבטיח ומקיים, מפלט מחום הקיץ. כאן יוכלו הילדים לדהור במגלשות הסללום, לטפס על בועת הסנפלינג ולבלות בבריכת הלגונה. הפעוטות יוכלו לעשות את כל זה, אבל בקטן, במתחם הפעוטות. הגדולים יותר יוכלו לעשות את כל זה, אבל במגלשות הקמיקזה. וההורים, יוכלו לבלות עם כל המשפחה.

אקשן מחוץ למים, מציעים למבקרים בפארק אתגרים אשדוד. קיר טיפוס, מתנפחים, מסלול אופניים חשמליות, קיר טיפוס לפעוטות ואומגה לזאטוטים הם, רק חלק מהפעילויות במקום. בנוסף, ישנם פינת ליטוף, בריכה רדודה,  ואוהל בדואי מקומי.

ואם כבר אתגר, מה דעתכם על מירוץ אסלות בין אמא לאבא? בבית חלומותיי, בקיבוץ גבעת ברנר, יכולים ההורים להראות לילדים את כישוריהם בספורט החביב או שמא יהיו אלה דווקא הילדים שינצחו את ההורים? עוד במתחם, ג'ימבורי ומשחקי הרכבה, מתקני מים בהם נרטבים כהוגן, מתנפחים, פארק מכוניות ועוד.

דרומה משם, במוזיאון חיל האוויר בחצרים, יש הזדמנות נהדרת לראות מטוסים מסוגים שונים, שלקחו חלק במלחמות כאלה ואחרות. הכל בהתאם לחזון המוזיאון, לקרב בין חיל האוויר ומורשתו לאזרחים.

דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, קרא ליישב את הנגב. קרא ועשה והתיישב בשדה בוקר. בגן לאומי אחוזת קבר בן-גוריון, ניתן לבקר באחוזת הקבר המטופחת של בן-גוריון ופולה אשתו. ובצריף הצנוע, בו אירחו שועי עולם, וכיום מתפקד כמוזיאון ואתר הנצחה לפועלו של ראש הממשלה.

ובמצפה רמון, תוכלו ללמוד על דרכן הנפלאה של האלפקות, מהרי האנדים, בדרום אמריקה, אל הרי הנגב של ישראל. בנוסף, בחוות האלפקותניתן ללטף, להאכיל ולהכיר מקרוב: סוסים, לאמות, חמורים, עזי אנגורה ועוד.

לכל כיס - נקודות חן

שתי אטרקציות מרתקות, מחכות, למשפחה המטיילת, במכתש רמון. בפארק הפסלים, בכניסה ליישוב מצפה רמון, מוצגות יצירות מסלעי ענק, מתקן פעמוני רוח, פסלים מוסיקליים, ומתחם נדנדות מתכת ממולאות חצץ. חולות צבעוניים, עבור יצירות בבקבוק תמצאו במחצבות החולות הצבעוניים. מכאן, רק הדמיון מגביל, וכל אחד יכול למלא את הבקבוק, שהוא הביא מהבית, בהתאם לפרץ היצירתיות שאוחז בו.

טיילת אשדוד, מציעה בילוי קייצי מעולה, למי שרוצה להיות בים, אבל ליד. בטיילת מסעדות רבות, קיוסקים, מרחבי דשא ודקלים. ולאורך שלושת הקילומטרים, בהם היא מחברת את חופי הרחצה של העיר, ישנם גם מגרשי ספורט ומתקני אימון. שוק ססגוני, נערך על הטיילת, אחת לשבוע, בימי רביעי, בסמוך לחוף לידו.

שקט ושלווה, כמו גם נקודות עצירה מצוינות בדרך דרומה, תמצא המשפחה בין עצי  יער יד מרדכיבמקום מפוזרים ספסלים ופינות ישיבה וצומחים בו בעיקר עצי חרוב, איקליפטוסים ואורנים. גבעת תום ותומר, ממנה ישנה תצפית יפה אל רכסי ירושלים, הרי יהודה וחברון ומערבה אל אשקלון, אשדוד וקו החוף. הוקמה על-ידי אביו של חלל צה"ל תום כיתיאן, לזכרם של 73 הרוגי אסון המסוקים ובהם בנו ותומר קידר. עמוד מתח גבוה "שהפריע" ליופיו של המקום, חופה ועוטר בציורי 73 יונים.

לטיול יצאנו - מסלולים

מסלולים רבים ומגוונים מזמן הנגב. מערכת טיולי, ממליצה למשפחות לצאת לסיורים המעגליים והקלים, במכתש רמון. בשל החום, לא מומלץ לטייל במכתש בחודשי הקיץ, אבל בכל עת שלא תבואו, הצטיידו היטב במים. מרכז המבקרים של מכתש רמון, הוא נקודת פתיחה מצוינת, בה ניתן לערוך תצפית אל עבר המכתש וללמוד, אודות התופעה הגיאולוגית, שהביאה להיווצרותו, ממופע אורקולי מרשים.

מלבד חי רמון, המשמר, עבור 40 מיני הזוחלים והמכרסמים בגן - ביניהם: צבים, זיקיות, נחשים, עקרבים וקיפודים - את תנאי המחייה בטבע, מומלץ לבקר במנסרה, בראשה, מסודרים כבערימת עצים במסגרייה, עמודי אבן חול משושים וסימטריים. בחניון בארות, המשמש כחניון לילה ובו מבני שירותים, שולחנות וספסלים, פינות בישול, סככות ועוד. בגבעת חרוט, שנראית כהר געש קטן וממנה נשקף נוף, שישכיח את רגעי הטיפוס הקצרים. ובמצד סהרונים ופרסת נקרות.

למסלול המלא המיטב של מכתש רמון>>

מסלול נוסף, המתאים למשפחות המטיילות בנגב, הוא טיול פריחה אל השדות האדומים שבין מסעד לבארי. בסוף החורף, הנגב הצפון-מערבי מרשים במיוחד, כשאת מרחביו הגדולים מכסות עשרות כלניות. מה עוד רואים במסלול, מלבד הפריחה המשגעת של הפרח המוגן?

משפחות עם ילדים גדולים קצת, יכולות להתחיל את היום בביקור במספר אתרי מורשת והיסטוריה כתצפית היפה על-שם אל"מ נביה מרעי, אתר ההנצחה לפעילות גדוד 890 של הצנחנים, בית שביתת הנשק, בו, במרוצת שנות החמישים והשישים, נערכו מפגשים ליישוב סכסוכים בין ישראל למצרים ומאגר המים של חברת מקורות, המשמש לאחסון מי קולחין מטוהרים, שבעונת הקיץ משמשים את חקלאי האזור.

ילדים צעירים ומי שעושה את הדרך רק בשביל הכלניות, נתקל, כבר בנסיעה, סמוך לקיבוץ סעד, ובתנאי שלוח השנה מראה סוף ינואר ועד מרץ, במרבד עשיר וקסום של כלניות. בשמורת הטבע מכתש בארי, הסמוכה לכניסה לקיבוץ בארי, הפריחה עוצרת נשימה: כלניות ועיריות בחודשי החורף, סחלב קדוש ודבורנית במהלך האביב. כוחו של הטבע מזמן לאזור גם את בעלי החיים: צבים מצויים, כוחים, שהן הלטאות הגדולות בישראל וצבאים.

למסלול המלא מסעד לבארי - פריחה בצפון הנגב >>