מקום 6: בעקבות דוד המלך בעמק האלה

אל המקום השישי והמכובד הגיע הטיול, שהחזיר אתכם אל העבר. תילים מקראיים עתיקים, סיפורים על חיים שלמים, שפסו מהעולם ונופים יפהפיים הם חלק בלתי נפרד מחווית הדרך. החלק הג’וסי של הטיול מגיע לקראת סופו אז המישורים הופכים הרריים ומיוערים והרבה יותר מאתגרים. איך מתגברים על מכשולי השטח? משתמשים בכוח סביר בעליות הקשוחות ומשנים את תוואי השטח.

מוכנים להתחקות אחרי דוד המלך עם הרבה עליות וירידות? צפו בסרטון!

מקום 5: מעין יהב אל נחל ברק

למדבר יש את הקסם שלו, במיוחד כשאל הנופים הבראשיתיים והגוונים החומים – צהבהבים, מתווספים גבי מים, “רגל פיל” וקניון מרשים, שגורר קריאות וואו! מי זה הפיל הזה ומה כל-כך מיוחד בו, איפה כדאי לעצור לאורך הדרך ואיפה לישון בלילה? קבלו רמז – נחל נקרות הוא חלק מרכזי בסיפור.

אוהבים את המדבר? זו הדרך לבלות כאן יומיים עם רכב שטח:

מקום 4: טיול 4X4 בהר הכרמל

לא קרה לכם שנסעתם בכרמל ולרגע חשבתם שאתם מטיילים באירופה? כן, כן, הירוק הזה, שהוא כולו שלנו, פורח כל השנה, אבל באביב הוא הופך למרהיב הרבה יותר. וכל זה למה? הודות לפריחה צבעונית ופלגי מים זורמים. שימו לכם תזכורת ביומן לקבוע עם חברים טיול אביבי חוויתי ברכס הכרמל, מבנימינה עד יער עופר.

ככה נראה מסלול שטח עוצר נשימה במרחק של פחות משעה מהמרכז:

מקום 3: מרמת חובב עד חולות שונרה

גולת הכותרת של הטיול הזה היא מגרש המשחקים של הטבע. נסיעה, שקיעה, חילוץ וחוזר חלילה בין תלוליות חול לדיונות קטנות, המחייבות אתכם לצאת לדרך לפחות עם עוד רכב אחד ועם ציוד חילוץ. בין לבין כדאי לעצור בין אתרים היסטוריים מרשימים, שמוסיפים עוד עניין לטיול.

תראו איזה כיף מחכה לכם בחולות ביר משאש ונחל סכר:

מקום 2: המפלונים הסודיים ברמת מנשה

על משפחת ליופריו שמעתם? אולי מצלצל לכם יותר מוכר השם “לוקיטוס”? גם לא? תקראו מהר לילדים, הם יתקנו את המצב. בשורה התחתונה – הם קיבלו משימה לא פשוטה, לנווט בשטח בלי וויז ולמצוא את גן העדן הסודי והצונן של מפלי עין ריחניה. חוויה שווה ביותר לימים חמים!

ששש, אל תגלו – כך תגיעו לפינת חמד סודית ברמות מנשה:

מקום 1: מעיינות חבויים בהרי ירושלים

הייתם מנחשים שהמקום הראשון שייך לאזור מרכז הארץ? ולא סתם מרכז, אלא בין מעיינות בהרי ירושלים. זו ההוכחה הניצחת, שלא צריך לנסוע רחוק, כדי ליהנות מהרפתקה בשטח. אז מה היה לנו כאן? מעיינות שבוקעים מהסלע, יערות עבותים, חציית נחל והכי כיף – עליות מאתגרות. עוד נספר לכם שכל הכיף הזה כולל גם פיקניק שווה בחיק הטבע, כמה וכמה טבילות במי מעיין צוננים ואוויר פסגות.

סקרנים לגלות את המעיינות והנופים שיש להרי ירושלים להציע? הקליקו על הסרטון!

לתחילת הכתבה