יאוזה משיקה תפריט סושי חדש וייחודי, אז זו סיבה מספיק טובה לקפוץ לבקר. לפני שאנחנו צוללים לתפריט החדש, נספר לכם ש"יאוזה" היא מסעדת שף אסייתית חדשה הממוקמת במתחם סרפינה ברחוב איינשטיין בצפון תל אביב.

מסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחםמסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחם


מי שעומד מאחורי המיזם, הוא יקי כביר מסעדן והבעלים לשעבר של מסעדות כמו TYO ו”אמאמה”
והיום הוא הבעלים של סרפינה האיטלקית ו”מאריס” מסעדה ים תיכונית טורקית, שכולן אגב יושבות באותו מתחם שעוצב על ידי המעצבת הבינלאומית ריאן לב ארי.
הרעיון של "מתחם מסעדות" מסוג מתחמי הבילוי הגדולים בניו יורק, ובלונדון הבשיל אצל יקי תקופה ארוכה, יקי כביר המסעדן רצה לתת מענה לאוכלוסייה של צפון תל אביב, חבר'ה שברווקותם חיו במרכז תל אביב, ועם תהליך ההתברגנות העתיקו את חייהם לצפון העיר. קהל שמבין קולינריה ואוהב לצאת לבלות וליהנות, אבל חשוב לו שזה יהיה נגיש ובלי כאב ראש של חנייה ופקקים
והיום זה קורה הלכה למעשה. צפון תל אביב הפך למתחם בילוי וקולינריה אמיתי. יקי הקים מתחם שיש בו שלוש מסעדות שונות שמעבר כמובן לבידול בסגנון של האוכל יש בידול דומיננטי ברמת העיצוב,
סרפינה למשל שממוקמת למעלה בקומת הרחוב, מעוצבת כמתבקש כמסעדה איטלקית עם בצבעים בהירים, שימוש בעץ בהיר, ואוירה ביתית חמה,  יאוזה האסיאתית, ממוקמת בקומת מרתף מעוצבת באווירה של לאונג' אסיאתי טרנדי קולינרי ומאריס מעבר לרחוב בסגנון אותנטי ים תיכוני.

מסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחםמסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחם


וזה עובד מצוין, הבילוי ב"יאוזה" מכניס לאטמוספירה של בילוי עם ניחוח של מקום בילוי באחת מבירות העולם, עם דגש על הנאה קולינרית וסושי ברמה גבוהה ביותר, כשהחשיבה היא על החוויה הכוללת.
יאוזה מציעה מגוון מנות מתוחכמות, אלגנטיות ומענגות המעניקות כבוד רב לחומרי הגלם האיכותיים והאותנטיים מיפן, סין, תאילנד ו-וויאטנם ויש כאן חשיבה מבחינת ההשקעה מבחינת עלות תועלת, היחס בין הדג. הטיפול בחומרי הגלם מאד בולט והיחס דג אורז שיש בסושי של יאוזה, נדיר במחוזותינו, כשהרעיון הוא  שהחוויה מהסושי היא תהיה טובה ושירגישו שאוכלים דג ולא רק אורז

מסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחםמסעדת יאוזה- קרדיט צילום אמיר מנחם

בתפריט יש מנות סושי חדשות, שמוגשות לצד התפריט הרגיל .
בין הרולים החדשים בלט סשימאקי – שזה רול ללא אורז בשילוב סלמון, טונה וילוטייל, אבוקדו, קנפיו וחסה, עטופים במלפפון, עם פונזו הדרים, וחוץ מזה יש בתפריט החדש רולים ייחודיים ומושקעים בכל השילובים האפשריים. כמו: סלמון קרים, ספייסי טונה. סלמון גריל,. ספיישל יאוזה שילוב של ילוטייל, אבוקדו, עירית וטונה. גרין רול עם טונה, אבוקדו ומלפפון. סמוראי רול.  שרימפס בטמפורה. סלמון אפוי, בשילוב אבוקדו ובצל ירוק וטופ של צלופח. סלמון איקורה עם אבוקדו, מלפפון, עירית ואיקורה ויש גם רולים צמחוניים טעימים לא פחות מבוססים על בטטה או זוקיני ומבחר גדול של ניגירי. שהבולטים ביניהם הם ניגירי טונה עם כבד אווז, טריאקי ואיולי כמהין וגם ניגירי ילוטייל וטרטר טונה פיקנטי וניגירי סלמון וריבועי קריספי אורז פריכים עם טרטר טונה חריף. ויש גם קומבינציות סשימי טונה, ילוטייל וסלמון וקומבינציית ניגירי טונה, סלמון, ילוטייל וניגירי אונאגי וקומבינציה זוגית הכוללת סלמון גריל, ספייסי טונה, סשימאקי, סשימי טונה, סשימי סלמון, ניגירי ילוטייל וניגירי סלמון ו”קומבינציית השף” המפוארת הכוללת סלמון איקורה, ספייסי טונה, סלמון גריל, סמוראי רול, ספיישל יאוזה, סשימי סלמון, סשימי טונה, סשימי ילוטייל, ניגירי סלמון, ניגירי ילוטייל, ניגירי טונה.

לסיכום, הבילוי ביאוזה הוא בהחלט חוויה קולינארית מענגת באווירה ייחודית.