איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

פארק אריאל שרון

שתפו
פארק אריאל שרון הנחשב לפרויקט הסביבתי השאפתני ביותר בישראל. הוא הופך את אתר חיריה, ששימש עשרות שנים כ"חצר האחורית" וכ"פח האשפה" של המטרופולין, לחזית הקדמית ולחלון הראווה הייצוגי של גוש דן ושל הארץ כולה. המפגע הסביבתי הופך לנכס לאומי. בפארק מתקיימות מגוון הדרכות ופעילויות לכל המשפחה בסימן טבע וסביבה, אופניים וציפורים וכן אירועי תרבות ואמנות.

אטרקציות מומלצות באזור פארק אריאל שרון

מה עושים בפארק אריאל שרון?

חדש בפארק אריאל שרון- קורס ייחודי להכרת צמחי הבר בישראל!

בקורס נכיר את משפחות הצמחים העיקריות ונציגים חשובים מכל המשפחה- צמחים שולטים, צמחים חשובים לאדם, פרחים יפים וצמחים מיוחדים אחרים. נלמג לזהות צמחים על ידי מגדיר ונכיר את אופי  הצומח של ישראל מהחרמון ועד לאילת. הקורס מתקיים במרכז ההדרכה הייחודי של פארק אריאל שרון וכולל 14 מפגשים בימי ב' בשעות 15:00-18:00 וכולל הרצאות, הדגמות וסיורים.

להרשמה ולפרטים נוספים-  טלפון:  02-6794012/3 טלפקס: 073-2438942  פקס: 02-6793941

למידע נוסף לחץ כאן>>

פעילויות לכל המשפחה בפארק אריאל שרון

שבילי אופניים בפארק אריאל שרון-

בפארק כ-25 ק"מ של שבילי אופניים בדרגת קושי קלה המתאימה למשפחות. השבילים אשר מחברים בין חלקיו השונים של הפארק מאפשרים רכיבה חווייתית בינות השדות, הנחלים והמרחבים הפתוחים.

צפרות ואקולוגיה בפארק אריאל שרון-

פארק אריאל שרון פותח את שעריו להיכרות חוויתית עם בעלי הכנף. בפארק שמשמש כחניון מנוחה ותדלוק עבור ציפורים החוצות את גוש דן במהלך ביקורן בישראל, מתקיימים מפגשי צפרות הפתוחים לציבור הרחב, במהלכם זוכים המשתתפים להכיר מקרוב את ציפורי הבר ואורח חייהן, לומדים על הליך 'טיבוע ציפורים' ושומעים הסברים על אקולוגיה ועל בתי גידול של בעלי חיים המצויים בפארק.הפעילות מתקיימת בשיתוףמרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

סיורים מודרכים בחינם לקהל הרחב-

תהליך הקמת הפארק נחשב לפרויקט הנדסי, אדריכלי וביצועי המבוסס על מספר עקרונות אקולוגיים ובראשם עיקרון הקיימות. הסיור בפארק כולל עלייה אל ראש הר הפסולת המשוקם,  תצפית מרהיבה לכיוון גוש דן והסבר על התכניות לשיקום ההר ולפיתוח הפארק. הסיורים המודרכים מוצעים חינם לקהל הרחב בכל יום ראשון עד שישי בשעות 09:00, 10:00, 11:00, 12:00. אין צורך בתיאום מראש. נקודת מפגש: בכניסה הראשית (מכביש 4), בחניית הכורכר, מיד לאחר עמדת השומר.

פעילויות נוספות-

בפארק אריאל שרון מתקיימים סיורים מודרכים מידי שבוע ללא עלות או בעלויות סמליות לכל המשפחה בסימן "תרבות וטבע בפארק המטרופוליני".  תוכלו להתעדכן בכל הפעילויות ביומן האירועים של אתר טיולי או באתר פארק אריאל שרון.

מעט היסטוריה של הפארק...

חברת פארק אריאל שרון הינה חברה ממשלתית הפועלת תחת המשרד להגנת הסביבה להקמת הפארק המטרופוליטני הגדול מסוגו בישראל. שטח הפארק המיועד הינו בלב המטרופולין הגדול בישראל - גוש דן. באזור שבין דרום תל אביב, אור יהודה, רמת גן, חולון ואזור,כ- 8,000 דונם הכוללים את תל חירייה ומרכז המיחזור, בני-ברק העתיקה, פארק מנחם בגין (דרום), שטחים חקלאיים ובית הספר החקלאי מקווה-ישראל. בתוכנית הכוללת שלו הוא מיועד להכיל, אמפיתיאטרון, מסעדות, בתי קפה ,מגרשי ספורט ומתחמים חינוכיים בעלי השפעה סביבתית וחברתית. בשנת 2005 אישרה ממשלת ישראל את התכנית להקמת הפארק. בזכות מעורבותו האישית של ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, סוכלו תוכניות בנייה עתידיות בשטחי הפארק והוחלט פה אחד להשאיר את השטחים פתוחים, ללא בנייה, לטובת הציבור. זו הסיבה שבשנת 2007 הוכרז שמו "פארק אריאל שרון".

בחודש מאי האחרון הושקה באירוע חגיגי במעמד השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, מרפסת התצפית המטרופולינית, ה-Belvedere, בגובה 60 מטרים מעל פני הים, שממרומה נשקף מפגש הנחלים איילון ושפירים, הים התיכון, שטחי הפארק ומרבית גוש דן.

כחלק מתכנון לב הפארק, נפתח לציבור הרחב מתחם ראשון של כ- 100 דונם משטחי הפארק. המתחם כוללאת מרפסת התצפית המטרופולינית, שטח מיושר עם גינון צעיר ושבילי הליכה. כמו כן, יכולים המבקריםבמקוםללמוד על תולדות הפארק ועל פעילויות המחזור והשיקום הנעשות בשטחו. 

הוראות הגעה אל פארק אריאל שרון

כתובת: פארק אריאל שרון, מחלף גנות

חוות דעת על פארק אריאל שרון

טוען חוות דעת...

צרו קשר עם פארק אריאל שרון

073-782-3419

מה עושים באזור פארק אריאל שרון

טוענים עבורך את המפה

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

טוען מוצרים...

כתבות על אטרקציות

חיפושים פופולרים עבור אטרקציות

שווה קריאה