כל המידע על "השמיים מספרים" - אסטרונומיה יהודית

מרכז ההדרכה “השמיים מספרים” מורכב מצוות רחב של מדריכי ומדריכות אסטרונומיה מוסמכים ומנוסים, וסוללה רחבה של טלסקופים גדולים ומשוכללים. אנחנו מקיימים תצפיות באופן קבוע לאורך כל השנה למגוון קהלים וכמויות משתתפים - החל מזוגות, משפחות, קייטנות, מוסדות לימוד, ועד לחברות גדולות במגזר הציבורי והפרטי.

תצפיות כוכבים

הפעילות מורכבת משני חלקים:

חלק ראשון: לאחר היכרות קצרה עם המדריכים נתחיל תצפית "יבשה" על כיפת השמיים הכוללת זיהוי קבוצות כוכבים נבחרות באמצעות צייני לייזר חזקים, נשמע על החיבור המופלא של חכמי היהדות עם עולם האסטרונומיה, ונספר סיפורים ומדרשי חז"ל מגוונים מהתנ"ך, המשנה והגמרא ונלמד עובדות מרתקות על כוכבי לכת מיוחדים במערכת השמש שלנו! בנוסף, בעזרת מודלים פלנטריים מיוחדים נלמד ונדמה בעצמנו על תנועת גרמי השמיים סביב השמש ומופעי הירח!

חלק שני:

נעשה הפסקה קטנה בה נשתה תה חם ונאכל עוגיות ופירות משולחן הכיבוד המפנק שנציב במתחם הפעילות. לאחר מכן נעלה שלב ונעבור לתצפית "רטובה" באמצעות הטלסקופים הענקיים שלנו על גרמי שמיים מרהיבים כאשר בכל עונה נראה דברים אחרים:

בחורף נצפה בערפיליות, צבירי כוכבים, גלקסיות הרחוקות מיליוני שנות אור מאתנו, ומכתשי הירח, ובקיץ נצפה בטבעותיו של שבתאי, ירחיו של צדק, "שביל החלב" המופלא, צבירי כוכבים, "מטר הפרסאידים" באוגוסט ועוד! לסיום - נתכנס כולנו יחד לתמונה משותפת למזכרת עם הטלסקופים והכוכבים שיישלחו לאיש הקשר וניפרד לשלום.

ניתן ומומלץ להוסיף לפעילות בירות קרות/ארוחת ערב (כשרה).

אורך הפעילות: בין שעה וחצי לשעתיים.

צילום: באדיבות דרומה תיירות

סיורי עקרבים

בואו לגלות את חיי הלילה של רמת הגולן!

לאחר שניפגש עם המדריך בנקודת הכינוס יחולקו למשתתפים פנסי פנסי אולטרה-סגול חזקים אשר גורמים לעקרבים לזהור בחושך, ומיד נצא לסיור קצר וקליל במסלול הליכה בקרבת חושניה (סמוך למושב קשת).

במהלך הסיור נשמע הסברים מרתקים ומחכימים על מגוון העלי החיים הקיימים בגולן, נכוון את הפנסים לקרקע ונמצא עקרבים קטנים וגדולים. בשלב זה נלמד מדוע הפנסים גורמים לעקרבים לזהור בחושך, מה הקשר בין עקרבים לכוכבים, נצלם תמונות למזכרת ונחזור לנקודת הכינוס.

צילום: באדיבות דרומה תיירות

צילום: באדיבות דרומה תיירות

סיורי עששיות לכל המשפחה!

בואו לגלות את חיי הלילה בגולן עם פנסי עששיות קסומים! בתחילת הטיול כל משתתף ומשתתפת יקבלו עששית ונצא למסלול רגלי ברמת קושי קלה עד בינונית בו נלמד על חיי הלילה בגולן ועל ההיסטוריה של חבל הארץ הפראי והיפה הזה.

ימי גיבוש לחברות ומוסדות:

מעסיקים רבים מבינים בשנים האחרונות שעובד פרודוקטיבי הוא עובד שמרוצה, עובד שטוב ונעים לו במקום העבודה. כזה, שמעבר למשכורת המוצעת לו התואמת את השעות שמשקיע במקום וגם את המאמץ הרב הנדרש ממנו, מעמיד לרשותו גם מרחב שנוח לשהות בו, אוזן קשבת ומדי פעם אפילו חוויות קצת אחרות, שמוציאות אותו ואת חבריו מהשגרה ולוקחות את העובדים לכמה שעות של הנאה והתחדשות.

פעילות חובה לכל מקום עבודה

יום גיבוש לצוות העובדים הוא פתרון נהדר לכל מעסיק/ה שרוצה ליצור אווירת משפחתיות, יצירתיות ופתיחות בצוות העובדים.

יום הכיף יכול לכלול פעילויות שקשורות באופן ישיר לשיפור הקשרים הבין-אישיים והתפוקות, וזה יכול להיות גם יום חווייתי יותר ששם דגש על הנאה וניקוי הראש מהעומס היום-יומי המוכר...

אתם רק תגידו לנו איפה, כמה ומתי - ואנחנו כבר נארגן הכל!

לארגן יום כיף זאת משימה לא פשוטה בכלל. הרבה טלפונים, ספקים, הצעות מחיר, פעילויות, תיאום עם כמה גורמים במקביל ובקיצור - הרבה כאב ראש. לכן, אנחנו מציעים לכם שקט. כן, שקט.

אתם תמלאו שאלון אפיון צרכים מהיר ואנחנו כבר נעשה את העבודה בשבילכם! החברה שלנו מתמחה בהפקת ימי כיף בדרום אך עם השנים צברנו ניסיון רב וקשרים עם ספקים שונים ומגוונים בכל הארץ - מאילת ועד רמת הגולן! לא משנה היכן - אנחנו נגיע אליכם וניתן לכם חוויה איכותית שתפורה בדיוק לצרכים ולתקציב שלכם!