כל המידע על Writing with Light: זיו קורן בתערוכת יחיד חדשה

התערוכה החדשה של הצלם זיו קורן, שתפעל שלושה שבועות, מתמקדת בחשיבות האור כחומר הגלם העיקרי באמנות הצילום, וחושפת זווית פחות מוכרת של יוצרה. רגישותו של קורן למקור האור והצללים הנגלים לעיניו, באים לידי ביטוי בסדרה של שישים  צילומים בשחור לבן, שצולמו בעשור האחרון, בארץ ובעולם. צילומי התערוכה מושפעים מפנימיותו ומראיית עולמו הייחודית של זיו, שהיטיב לתפוס את מהות האור על כל גווניו: אור השמש, הערפל, צלליות הלילה, הקרן החודרת, העיר המוארת, פנס הרחוב והסמטה החשוכה, ובעיקר את האדם כפי שנראה באור, בצל ובחלל המקשר ביניהם.

למעלה משני עשורים עוסק זיו בחקר גבולותיו של מדיום הצילום. בניגוד לתערוכות ופרויקטים קודמים של קורן, שהתאפיינו בהתמקדות בנקודת זמן מסוימת או בטריטוריה ספציפית, התערוכה "כתיבה באור" בוחנת וחוקרת באמצעות המצלמה את האיקונוגרפיה של תרבויות, אובייקטים ומקומות שונים, שהחוט המקשר ביניהם הוא מתיחת גבולות האור על זוויותיו ועוצמותיו השונות.

שם התערוכה מהווה חזרה למקורות, לטבעי ולאמיתי: "כתיבה באור" הוא למעשה תרגום המונח photography, שמקורו ביוונית: phos – "אור"; graphos - "כתיבה". ואכן, בצילומי התערוכה ניתן לראות כיצד באמצעות האור נכתבים רשמים דרמתיים וניואנסים טעונים, שמותירים רושם עז על הצופה.

צילומי התערוכה ועבודות נוספות של קורן אוגדו בהפקת דפוס ייחודית וחדשנית לספר Writing with Light, הכולל כ- 160 צילומים בשחור-לבן.

  • שעות הפתיחה: ימים ראשון-חמישי: 10:00-20:00 | יום שישי: 10:00-13:00 | יום שבת: 11:00-20:00
  • הכניסה ללא תשלום.