איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

עין ירקעם

עין ירקעם הינו מעיין וגב מים, בו יש מים בכל ימות השנה והוא מהווה נקודת עצירה וטיול המתאימים לכל המשפחה. מומלץ להביא פק"ל קפה ובגד ים!
| 29/11/2020

מהחניון שבו נחנה את הרכב יוצא שביל בסימון שבילים ירוק לעבר המעיין. נלך בשביל כ-500 מטר, עד שנראה מימין נקיק הנפער בנחל. בנקודה זו נראה גם שלט שאוסר ללון במקום, מאחר והמעיין משמש מקור מים יחיד לבעלי החיים באזור. יש לעקוב בזהירות אחר הסימון הירוק, אז נוכל לראות סימון "שקוף" (שני פסים לבנים בלי צבע ביניהם) שפונה ימינה ויורד בשביל נוח ובמדרגות חצובות לעבר המעיין והגב. משך ההליכה מהחניון עד למעיין כ-15 דקות בסה"כ. 

עין ירקעם

עין ירקעם הינו מעיין עונתי שנביעתו מספיקה בעונת הקיץ ובחורפים שחונים. מי המעיין, ובעיקר מי גשמים ושטפונות נאגרים בגב ענקי שמידותיו 10x15 מטר ועומקו המירבי הוא 5 מטרים. לאחר הגשמים ובאביב הגב הופך לבריכה מרשימה שניתן לשחות בה, ובסוף הקיץ רק בחלקו התחתון של הגב נשארים מים, בעוד שחלקו העליון הופך ל"תמילה" - מעיין בעל מי תהום גבוהים: חפירה קטנה בחול, כפי שעושים בעלי החיים במקום, מעלה את מי התהום לפני הקרקע.

כאמור, הגישה לגב היא במדרגות חצובות שיורדות אליו מהגדה הצפונית של הנחל. המדרגות העתיקות האלו נחצבו כדי לאפשר לגמלים להגיע לנקודת הנביעה ולגב. המדרגות קשורות ככל הנראה למצד ירקעם הסמוך, ששימש כנקודת אבטחה בתקופה הביזנטית. לחלקו התחתון של הגב ניתן לרדת בזהירות דרך מגלשת אבן שיורדת מהגב העליון. דרך אחרת היא להמשיך בשביל הירוק, להקיף את המעוק ולחזור בדרך שבה הגעתם בתוך הנחל עצמו, עד ההגעה לגב התחתון.

הוראות הגעה

מכביש 25 (באר שבע-צומת הערבה) פונים דרומה לכביש 206 מעט מזרחה מדימונה. נוסעים בכביש, עוברים בלי לפנות על פני הפנייה ימינה לכביש 225 ולאחר כ-300 מטר ממנה פונים שמאלה לכיוון חניון הלילה עין יורקעם. כאן מחנים את הרכב לתחילת המסלול.

  • במקום ישנה בעיה של פריצת רכבים, לכן מומלץ לא להשאיר חפצי ערך ברכב, ואם ניתן, רצוי להשאיר את הרכב בהשגחה (בפסח וסוכות קיימת במקום שמירה בכל שעות היום).

מדברים על עין ירקעם

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

5
(1)
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על עין ירקעם?

תמונת פרופיל של Leonid_3582794
Leonid_3582794
לפני 4 שנים
מקום ללינה יש בסיס במקום ללינה עם אוהלים ?
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי
המטייל האנונימי
לפני 5 שנים
מה מצב המים? מה מצב המים נכון לימים אלו? מתכננים טיול בשבועיים הקרובים מספר חברים...
תמונת פרופיל של עומר זיו מערכת טיולי
עומר זיו מערכת טיולי
לפני 5 שנים
עדכון מתאריך 23.2.15 נכון לתאריך של תגובה זו, עין ירקעם מלא. הבריכה הגדולה וגם הגבים שאחריה.
תמונת פרופיל של hanna3
hanna3
לפני 6 שנים
עין יורקעם עד עין ימין מחפשים מסלול לשבת הקרובה א איזה כוון יותר קל מעין ימין ליורקעם או להפך. ב האם יש מידה של סכנה לעשות את המסלול אחרי יומים גשומים.תודה
תמונת פרופיל של יוחאי כורם
תגובה של יוחאי כורם
לפני 6 שנים
מעין יורקעם לעין ימין 1. סה"כ רמת הקושי די דומה מאחר ובשני הכיוונים יורדים מפל ועולים אחר. 2. סכנת ההחלקה לא גדולה. פעם (ול

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה