כל המידע על פסטיבל ירון ה-14 להצגות ילדים בפורים

הפסטיבל הינו פרי יוזמה משותפת של משפחת ירושלמי, הפועלת בתחום התרבות והאחראית לפרויקטים רבים להנצחת ירון ירושלמי הצנחן שנפל במלחמת ההתשה, עיריית תל אביב ותיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער.

בפסטיבל יועלו 19 הצגות שונות לילדים מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, ביניהן: שרלוק הולמס, אי המטמון, מלך סיאם, מחסן השטוזים של דתיה, זהבה ושלושת הדובים, שלוש בכורות: "פרצוף חמוץ", "טרופותי" ו"מולאן", ועוד.

באי הפסטיבל ייהנו גם מהפנינג ומגוון פעילויות לכל המשפחה ברחבת המוזיאון: מתחמי יצירה, דוכני משחקים והפתעות נוספות. לאחר הצפייה בהצגות יוכלו המבקרים לסייר בין תערוכות האמנות במוזיאון, ללא תשלום נוסף.

לפעוטות יוקם במיוחד מתחם פשוש, הכולל מתקנים ופעילויות ייעודיים לגיל הרך וכן הצגות ייחודיות לגילאי שנה עד שנתיים וחצי- 'צוציקים', 'תיאטרון פצפון' וההצגה האורחת 'בלונים'.

פרצוף חמוץ - בכורה

אגדה מקורית, צבעונית, מוזיקלית ומחורזת, בבימויה של שירילי דשא | לגילאי 9-4

זוהי הצגה על מלכה מאד לא מרוצה, שכל הזמן רק מתלוננת, כועסת ורוגזת על כל דבר, ובטוחה שבממלכה האחרת, זאת שמעבר לנהר - החיים אחרים לגמרי, מספקים ומשביעי רצון. יום אחד, להפתעתה הגמורה, ניתנת לה ההזדמנות להגשים את חלומה ולהיות המלכה של הממלכה שמעבר לנהר, אבל אז מגלה המלכה שלא כל הנוצץ זהב,  שהדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר, ושעדיף לחיות באושר ולהעריך את מה שיש לנו, מאשר לבזבז את הזמן ולהסתכל תמיד על חצי הכוס הריקה.

טרופותי - בכורה

לגילאי 6-3

עכבר מתהלך לו ביער ומחפש אגוז לאכול. בדרך הוא פוגש, בזה אחר זה, שועל, ינשוף ונחש המבקשים לטרוף אותו, אך העכבר מלא התושייה מזהיר אותם שתיכף יגיע למקום חבר שלו, טרופותי, שהוא מפלצת גדולה ורעבה. החיות נבהלות ומניחות לעכבר לנפשו. העכבר ממשיך בדרכו, ולתדהמתו הוא נתקל לפתע ביציר דמיונו הרעב... בטרופותי עצמו!

מה ייעשה העכבר? האם ייטרף? האם יינצל? זהו סיפור על התמודדות עם פחד, ועל גילויים של תושייה, אומץ ונועזות יוצאי דופן המסתתרים בכל אחד מאתנו.

מולאן - בכורה

האגדה על הנערה הלוחמת | לגילאי 12-6

מולאן היא נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד מגיע לכפר שליח הקיסר, ומודיע שההונים האכזריים פלשו לסין והקיסר מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. אביה של מולאן מתגייס למלחמה למרות שהוא מבוגר וחולה, אך מולאן אינה מוכנה לקבל זאת - היא מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו...

שילוב של תיאטרון, תנועה, מוסיקה, אקרובטיקה ותיפוף, המביא לבמה את העושר והיופי של התרבות הסינית.

מידע נוסף

  • מתי: שבת - שני, 11-13/3
  • מחירים: 40-90 ₪ | מחירים מיוחדים ועדי עובדים וקבוצות | 1+1 למחזיקי כרטיס אשראי של ישראכרט.
  • כרטיסים ברכישה מוקדמת: בטלפון: 03-5111444, שלוחה:9, או באתר התיאטרון >>