האירוע נדחה בהתאם להנחיית משרד הבריאות

כמיטב המסורת בשנים האחרונות ממשיכה עיריית הרצליה לחגוג את חג פורים בעדלאידע צבעונית וססגונית, עם 2,300 משתתפים מחופשים והשנה בסימן מנהרת הזמן. העדלאידע כוללת מייצגי ענק , פסלים ומשאיות. 

מה מחכה לכם בעדלאידע

בתהלוכה משתתפים תלמידי בתי הספר, הלהקות הייצוגיות, חברי תזמורת בתי הספר המנגנים ובראשה יצעד ראש העיר מר משה פדלון.

את מי תפגשו בתהלוכה? הראשון יעבור מיצג האדם הקדמון עם צועדים בלבוש האדם הקדמון ומתנפחים בדמויות דינוזאורים, אחריהם, היישר מהמיתולוגיה היוונית – אלים, גיבורים ומשאית המעוצבת כמקדש יווני ענק. שלישי מגיע תיאטרון בראי הזמן – מיצג “מסכות קדומות”, העוסק בהיסטוריה של התיאטרון סביב עולם המסכות, החל מהתיאטרון ביוון, דרך ימי הביניים ועד תקופת הרנסנס.

המיצג הרביעי מביא אותנו אל ימי הביניים עם אבירים, מלכים, נסיכות וטיקות ואפילו קולאז’ תמונות מתוך "ארתור ואבירי השולחן העגול" וסיפורי מלכים. אחריו – גילוי אמריקה עם אינדיאנים ומערב פרוע וסוגר את התהלוכה מיצג בחזרה לעתיד עם מכוניות מעופפות, רובוטים וחייזרים.

הפנינג במתחם גן הפסלים

מסלול הצעידה מסתיים בהפנינג נרחב במתחם בגן הפסלים של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית עם מתחם מיוחד של מוזיאון מוז"ה ופעילות של הצופים.

מוזיאון מוז”ה עם פעילות “נקודה בזמן” הכוללת הפנינג אמנות ויצירה בנקודות זמן שונות, על ציר זמן האמנות. כשלאונרדו פוגש מצלמה ואמני רחוב מוצבים לצד הפירמידות, אלים יוונים מזמינים לסדנאות פיסול
ובמיצב גדול אפשר להמשיך יצירות של מיטב אמני המאה ה-19. לצד הפעילות סדנאות, מופעים ושלל התנסויות בציור, פיסול, צילום, מוסיקה ותנועה בהנחיית צוות מוז"ה - אגף החינוך של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, ובשילוב אמנים אורחים.

עוד בהפנינג – מתחם הצופים בדשא של מוזיאון הרצליה, גם הוא ברוח תקופות שונות לאורך ההיסטוריה. כאן יחכו לכם 5 מתקנים צופיים פעילים שכל אחד מהם מסמל תקופה.

בתום העדלאידע, על הבמה המרכזית מופע של כוכבת הילדים נועה קירל.

פרטים נוספים

  • איפה: הרצליה, נקודת ההתחלה: גן בן שפר, רחוב סוקולוב 100 עד לכיכר שדרות חן, פניה שמאלה לרחוב בן גוריון עד שער העיר ומשם עד הבמה המרכזית. בתי הספר ימשיכו בצעדה עד לבית אלבה, 
    נקודת סיום: גן הפסלים של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, רחוב הבנים 4 פינת רחוב בן גוריון 
  • מתי: שלישי, 10/3/2020, החל מ-10:00, הפנינג: 10:00-14:00
  • עלות: הכניסה חופשית