חווייה של חקלאות מדברית

פנו לכם את אחד מימי חול המועד של פסח לטובת יום כיף ובואו להכיר מקרוב את החקלאות המדברית המפוארת של פתחת ניצנה. בואו לקטוף חוויות לכל המשפחה, בעלות סמלית ומסובסדת של 15 ₪ למשתתף. הפסטיבל מתקיים בין התאריכים 9/4-10/4/23  למידע נוסף והרשמה לאטרקציות» 

אז מה בתוכנית?

אוהבים אוכמניות? בואו לשמוע את סיפור גידול האוכמניות במדבר הישראלי, ללמוד על שלל זני אוכמניות מתוקים וטעימים וכמובן לטעום מכולם!

אוכמניות | צילום: עדי זיו אב

צילום: עדי זיו אב

סיור בחוות שירת המדבר: סיור חווייתי בו נצלול לעולם צמחי המרפא והתבלין, נלמד כיצד ניתן להשתמש בצמחים מוכרים יותר ופחות בחיי היומיום, איך להכין מיצויים ועוד.

סיור במשק תושיה: אנחנו מזמינים אתכם למשק בלב המדבר, בו מגדלים באהבה רבה שפע של גידולים, כולל: אגסים, תפוחים, נקטרינות, אפרסקים, ענבים, רימונים, פירות הדר, חרובים וזיתים.

סיור במשק דרייר שפע ישראל: אתם מוזמנים לסדנת יין ושמנים אתריים במשק דרייר שפע ישראל שבבאר מילכה, שכוללת גם טעימות יין (בתוספת תשלום).

טעימות יין | צילום: דני אל בר

 צילום: דני אל בר

סיור במשק ניצנה: סיור חווייתי בניחוח חינוכי. המשק החקלאי בניצנה הינו אחד מבין מיזמיה של הקהילה החינוכית ניצנה, המקיימת חיבורים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. נשמע את סיפורו המרתק של המשק, נבקר בחממות, בגן הירק ובחווה שיקומית לבעלי חיים "בשביל החיות".

חולות עקרבים וכוכבים: פעילות לילית חווייתית לכל המשפחה: סיור ערב מרתק הכולל צפייה בכוכבים והתחקות אחרי עולמם הנפלא של העקרבים, בעזרת פנסי אולטרה סגול. הסיור אורך כשעתיים.

סדנת מלאכות קדומות: בסדנה ניכנס לעולם קסום, עולם של פעם אבל רלוונטי להפליא גם לכאן ולעכשיו. ביחד ובסבלנות נתנסה ונלמד ליצור, לשזור ולארוג, באמצעות צמר טבעי במגוון צבעים ויחד ניצור מובייל או תכשיט. 

ליבוד צמר | צילום: דיקלה דון

צילום: דיקלה דון

מסלול הליכה: אוצרות בתל ניצנה: אנחנו מזמינים אתכם למסלול מעגלי וקליל של קילומטר אחד בלבד, במהלכו נטייל עם איריס ברזאני, חוקרת ומורת דרך, ונצא לחפש אוצרות במדבר.

סיור במשק מוניץ: בואו לסיור שייקח אתכם בין מטעי ליצ'י ומנגו יחודיים, כרמים וחלקת עגבניות. 

סיור בשביל הפסיפס: בואו נצא ביחד לסיור בעקבות עבודות הפסיפס במושב קדש ברנע. במהלך הסיור נלמד על טכניקות של אומנות הפסיפס ולסיום נדביק על הקיר משאלה אישית על חלקי פסיפס.

צילום: באדיבות פסיפס קדש ברנע

צילום: באדיבות פסיפס קדש ברנע

סיור במשק שלום: במהלך הסיור נלמד ביחד על תהליך הגידול של כרמי הגפן והזיתים במשק, ונשמע על חוויית הפרחת המדבר ועל האתגר שמהווה המציאות הבטחונית המורכבת.

רוצים ללמוד איך לרעות כבשים? אנחנו מזמינים אתכם למשק אלמוסנינו, שם נלמד כיצד מוציאים את הכבשים למרעה, נתנסה ביחד בהוצאת העדר, נשתה תה מסביב למדורה ונשמע את סיפור הקמת המשק במדבר.

עדר כבשים | צילום: לירן אלמוסנינו

 צילום: לירן אלמוסנינו

למידע נוסף ורכישת כרטיסים, בקרו באתר הפסטיבל, או הגיעו לנקודת המידע שנמצאת במשק ניצנה ממש מול שער הכניסה לניצנה. מרבית הפעילויות הינן במחיר סמלי של 15 ₪ וישנן פעילויות נוספות במחיר משתנה.

בקרו באתר הר הנגב וגלו אטרקציות נוספות מגוונות ומהנות שפועלות באזור »