סיבוב בעולם הקסום של הסביבון והתנועה הסיבובית

מה יותר הגיוני לעשות בחנוכה מאשר לחוות, לראות ולשאול על הסביבון מכל צדדיו? הסביבון קיים כבר מאות שנים. כולם מכירים אותו ויודעים איך לסובב אותו, חלק יודעים גם לסובב הפוך, לסובב על האצבע ועוד כל מיני "טריקים" של סיבובים. אבל כמה באמת יודעים מה גורם לכך שהסביבון נשאר יציב כשהוא מסתובב ונופל כשהוא מסיים? פעילות חנוכה השנה בגן המדע על-שם קלור אשר במכון ויצמן, תדגים ותציג את התשובות לשאלות הללו באופן מרתק, חווייתי ויצירתי. שעות של הנאה לילדים ולהורים, ושלל סדנאות סביב נושא הסיבוב.

באודיטוריום יוצגו הדגמות מדעיות למבוגרים ולצעירים, אשר בהן נראה כיצד גוף המסתחרר במהירות מתנהג בצורה שונה מגוף שאיננו מסתובב. נראה כיצד הסיבוב מייצב דברים שונים ומונע מהם ליפול: מוליך-על, סביבונים, מטוטלות, כדורים וכוסות מים. הדגמות מפתיעות אלו מראות כי בגופים מסתובבים שולטים חוקי טבע שונים. חידות מדעיות תשולבנה במהלך ההדגמות. פרסים מדעיים מעניינים יחולקו לפותרים!
בפעילויות יצירה מדעיות, יכינו המבקרים כלים שקופים, אשר בעזרתם הם יוכלו ללמוד כיצד התנהגותם הרגילה של נוזלים משתנה בזמן סיבוב, וכן ילמדו תוך יצירה את חידת "הפיל והעכבר", בה יבינו כיצד העכבר הקטן יכול להרים פיל, ומה הקשר לסיבוב. את כל היצירות יוכלו הילדים לשמור למזכרת!
באקו-ספירה, המתחם האקולוגי של גן המדע, מבנה מרשים המעוצב בצורת כיפת זכוכית עגולה  וענקית, יוכלו המבקרים להתוודע למגוון נושאים אקולוגיים, לצמחים שונים ומעניינים כדוגמת צמחי מים, "צמחים טורפים" ולבעלי חיים כדוגמת חרקים משונים - ה"מקלוניות הביישניות". המבקרים יוכלו להתרשם מהשהות בתוך האקוספירה ומהתופעות האקוסטיות המיוחדות להן גורם המבנה הכדורי.
בגן המדע, על מוצגיו הענקיים והאינטראקטיביים, יתקיימו סיורים מודרכים בהנחיית מדריכים מנוסים וידידותיים, אשר יובילו את המבקרים בין מבחר ממוצגי מוזיאון המדע. חלק מן הסיורים יתמקדו בנושא הסיבוב, ואחרים יכללו מבחר ממוצגי המוזיאון בנושאים אחרים מתחום הפיסיקה. לאחר הסיור המבקרים יוכלו להתנסות באופן עצמאי בכל מוצגי המוזיאון, להפעיל, לגעת, לטפס וללמוד. שילוט המוצב ליד המוצגים מציע הסברים קצרים והוראות שימוש.
 

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על סיבוב בעולם הקסום של הסביבון והתנועה הסיבובית

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...