כל המידע על פסטיבל 'מוזות בסוכות' בשוהם

פסטיבל "מוזות בסוכות" המתקיים זו השנה ה-13 בשוהם, חוגג בר-מצווה ומחזיר אותנו אחורה בזמן, לילדות. דרך מיצגים שונים וסוכת אומן ייצא מסע נוסטלגי מלא הרפתקאות השואב השראה גם מעולם הילדות של פעם, וגם מעולם הילדים של ימינו. בסוכות שונות ובמתחמים הפזורים ברחבי הגן יופיעו מאור כהן וקרולינה שיפתחו בשיחה אינטימית עם הקהל, עברי לידר ויהודית רביץ על הבמה המרכזית, וברוח הנוסטלגיה אמנים צעירים יבצעו, יספרו וישירו ממיטב יצירותיהם של לאה גולדברג, נעמי שמר, חיים נחמן ביאליק, מרים ילן שטקליס, לוין קיפניס ועוד רבים. 

במתחם הבמה המרכזית יופיעו: 
23/9 - יהודית רביץ במופע ממיטב שיריה האהובים, בליווי להקה וטריו כלי נשיפה 
24/9 עברי לידר בהופעה עם שירים מהאלבום החדש ולהיטים מוכרים בעיבודים חדשים ולאחריו מסיבה ענקית עם מאלוקס - דואט משגע של סקסופון ותופים, עם אייל תלמודי מהבלקן ביט בוקס ורוי חן. 

מתחמי הפסטיבל:
מתחם הילדים יארח השנה שתי הצגות מוזיקליות :
"אוצר השירים" - מופע מוזיקאלי עם שירי הילדים הראשונים שהתנגנו לפני 80 שנה ויותר. המופע משלב יצירות בחרוזים של מיטב המשוררים - ביאליק, אלתרמן, לוין קיפניס, שרה לוי תנאי ואחרים – הצגה של תיאטרון המדיטק.
"שרים ומספרים משוררים", מופע מוזיקאלי נוסטלגי של האחים ורמוט, בו יפיחו חיים בקלאסיקות הילדות, בשירה ובנגינה על פסנתר, סקסופון וגיטרה, עם שירי לאה גולדברג, מרים ילן שטקליס, נעמי שמר, יונתן גפן ועוד.
במתחם אמנות פלסטית - המיצג "סיפור חדש של צעצוע ישן" בו צעצועים ממוחזרים יקבלו חיים חדשים כדמות על קנבס מרובע. ביצירת המיצג ישתתפו אמנים, משפחות, וגני ילדים אותם תלווה האומנית איה ברנהרד רבסקי.
במתחם הסטנד אפ יתארחו סטאנדאפיסטים של הקומדי בר: דניאל כהן, 'דובדבני וקובץ' ואמיר הורוביץ שיופיעו במערכונים של ילדים.
במתחם שירה ורוח "סוכת גשרים" המחברת בין עולמות, ארצות, דעות ואנשים שונים יארח קובי אריאלי את אמן הג'אז דניאל זמיר בליווי נגן, לערב שכולו הומור ומוסיקה טובה. הרב עופר גיסין, חסיד ברסלב ומרצה לתרבות יהודית יארח את המוזיקאי הייחודי דוד לביא לערב 'תיאום כוונות'. השניים המגיעים מעולמות שונים, יישבו לערב משותף סביב מושג 'הכוונה' – על השונה והדומה בין כוונה בתפילה מול כוונה בשירה.
במתחם 'שחור לבן בצבע' תוכניות הטלוויזיה האהובות של הטלוויזיה החינוכית יקבלו פרשנות חדשה בעזרת סדנת גרפיטי אינטראקטיבית בהנחיית צח שיף, ובשיתוף הדור הצעיר העכשווי בזמן שעל המסך יוקרנו פרקים נבחרים מ'הבית של פיסטוק', 'רגע עם דודלי', 'דובי הדוברמן החברמן', 'פרפר נחמד', 'בלי סודות' ועוד.
בסוכת מפגשי אמן, האמנים מאור כהן וקרולינה ישבו לשיחה אישית-אינטימית עם הקהל, ישתפו בהגיגים, רגשות, ובתהליך היצירה האישי.

הפסטיבל ייפתח באירוע פתיחה חגיגי ביום א', 22.9.2013, בשעה 19:30, במרכז לאומנויות הבמה עם השקת תערוכת 'בחזרה לילדות' בה זכרונות הילדות של בני-דורות שונים שיופיעו בתמונות מקוריות, בעיבודי מחשב ובקולאז'ים מרתקים. היצירות יעלו זכרונות מעולמות המשחקים, הספורט, והחיים בבית עם המשפחה. אוצרת: רחל זיו. בשעה 21:00 תעלה על הבמה הזמרת אסתר רדא עם הרכב נגנים מיוחד למופע "חוזרים הביתה אל ביתא ישראל" (בתשלום).