פסטיבל עכו ה-34 לתיאטרון ישראלי אחר

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר יתקיים בעכו זו השנה ה-34 ברציפות. הפסטיבל, שבמהלך שנות קיומו הפך לאחד מאירועי התרבות הבולטים בישראל, יכלול אירועים מגוונים מכל הסוגים: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוסיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. השנה, יתפרש הפסטיבל על פני ארבעה ימים ויקיף למעלה מ- 500 הרמות מסך של 68 מופעים, בהם ישתתפו כ- 350 אמנים מרחבי הארץ והעולם.
| 10/09/2013

10 ההצגות אשר נבחרו על ידי הנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה יעסקו בין היתר: בצוללת היוצאת להפגיז את אירן (בהצגה פפפפפפפ), מערכות יחסים בפייסבוק (בהצגה ספר הפנים שלי), החיים כאודישן (בהצגה עיניים עצומות), קורותיה של דיוה מזדקנת (בהצגה FAIRY TALE), תוצאות ניסיון פיגוע במסגד אל אקצה (בהצגה תג מחיר), מסע בנהר השאול (בהצגה חוצבמה), על אהבה ומס הכנסה (בהצגה סתיו), תמימות וקרקס (בהצגה מקס), סיפורה של ילדה, שולחן כתיבה ושירי נמלים (בהצגה השולחן) ומותחן מסתורין (בהצגה אורח זר).
בין האמנים שיופיעו השנה בפסטיבל: סיגלית פוקס ויהודית ג'ינג'ר שזכו בפסטיבל עכו בעבר- חוזרות עם הצגה חדשה, הצגה מאת ובבימוי של אהרון לוין על מפקד צוללת שמחליט על דעת עצמו לעשות סדר במזרח התיכון, יאשה קריגר במחזה המציג את האודישן כמשל לחיים בהם אנו שבויים, רן בכור ורועי הרץ- רוסו במסע אינטראקטיבי אל השאול, עמית ארז, איתי בלייברג וצחי גליק על הבלתי אפשרי בחברה המודרנית- אדם ששומר על תמימותו ואמיר דוליצקי על סיפור בשלישייה שנרקם במס הכנסה.

השנה יארח הפסטיבל מחו"ל את להקת המחול הנודעת של בלט אוסטין טקסס. הלהקה תופיע לראשונה בישראל עם יצירתו המטלטלת של הכוריאוגרף סטפן מילס, "אור- שואה והומניות". היצירה, עוסקת בהומניות, שנאה וזכויות האזרח לאור אירועי השואה ובעקבות אסון התאומים.

אורחת מיוחדת בפסטיבל היא ההצגה "עיניים" בבימויו של נורמן עיסא. מופע תיאטרלי בעקבות שיריו של מחמוד דרוויש, מסע הלוקח את הקהל דרך הנופים הקונפליקטים והחוויות של החיים בארץ, בשתי שפות עברית וערבית ע"י שחקנים ויוצרים ערבים ויהודים, ביניהם עינת וייצמן, מירה עווד ודורד לידאוויי.

אירועי הרחוב, מציגים השנה מגוון רחב החל ממופעים קומיים ועד מופעי קרקס ולהטוטנות ומשלבים מופעי רחוב מהארץ ומחו"ל, תיאטרון בובות, מופעי אקרובטיקה אווירית על חבל, במות מוסיקה קצביות וקסומות, מופעי מחול, פסלים חיים, מתחם ייחודי לפסטיבל של "עולם האור", בו ניתן לפגוש עולם מופלא ומואר, פרי דמיונו של האמן אלון בירגר ו- AIRBEAT SHOW, בהפקה מיוחדת לפסטיבל, בודקים את גבולות היכולת האנושית בביצועי תיפוף ואקרובטיקה אוויריים.
 

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פסטיבל עכו ה-34 לתיאטרון ישראלי אחר

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי פסח 2019