פסטיבל ימי זמר 2014 בתיאטרון חולון

פסטיבל "ימי זמר" בתיאטרון חולון, הפסטיבל הגדול ביותר בישראל לזמר עברי, יתקיים בחוה"מ פסח, עם הופעות של יהודית רביץ בליווי שלומי שבן ורונה קינן, שלמה יידוב ואלון אוליארצ'יק במופע משותף, מחווה לפסטיבלי הזמר מכל הזמנים ועוד.
| 01/04/2014

לדברי המארגנים, הקו המנחה בפסטיבל בשנה זו הוא "הצגת נכסי צאן הברזל של הזמר העברי בביצועם של מבצעים ותיקים ומוערכים לצד מבצעים צעירים בולטים, בכוונה להדגיש את נצחיותם והרלוונטיות שלהם גם כיום". השנה הושם דגש על מקומם של הטקסטים בזמר העברי, באמצעות מופעים המוקדשים למשוררים ולפזמונאים הבולטים בתקופות שונות.

השנה יוענק לשתי דמויות מפתח בזמר הישראלי פרס מפעל חיים מטעם עירית חולון ותיאטרון חולון: המלחינה נורית הירש והמשורר והפזמונאי יעקב רוטבליט. הפרס לנורית הירש יוענק במופע הפתיחה "ללכת שבי אחרייך", המוקדש ליצירתה. במופע בהנחיית ירדנה ארזי ובעריכתה של נעמי אטיאס ישתתפו ירדנה ארזי ,אילנית, רבקה זוהר ולירון לב, רותי נבון, ששי קשת, יזהר כהן, סימפונט רעננה ומקהלת רון חולון. פרס מפעל חיים ליעקב רוטבליט יוענק במסגרת מופע המחווה "דברים שרציתי לומר", המוקדש ליצירתו. במופע בהנחייתו של ששון גבאי, בעריכתה של נעמי אטיאס ובניהולו מוסיקלי של אמיר לקנר ישתתפו מיקי גבריאלוב, אפרת גוש, איה כורם, מיקה קרני, שלמה גרוניך ומיכל גרוניך, מיטל טרבלסי, כפיר אפשטיין ותומר יוסף, גדי רונן, איתמר ציגלר ורון בונקר (החצר האחורית).

מופעים נוספים בפסטיבל

מופע מרכזי נוסף בפסטיבל יהיה של יהודית רביץ, שתארח את שלומי שבן ורונה קינן. רביץ, אחת היוצרות והמבצעות הייחודיות והמשפיעות במוסיקה הישראלית תבצע את שיריה האהובים "עכשיו הכול בסדר", "באה מאהבה", "געגוע", "מילה טובה", "שבתות וחגים", "לקחת את ידי", "באהבתנו", "רחבת הריקודים ", "ארץ טרופית", "דרך המשי" ועוד. 

שלמה יידוב ואלון אולארצ'יק יגישו מופע משותף ואף מפתיע, בו ישירו משיריהם הידועים לצד קלאסיקות של פרנק סינטרה, אנטוניו קרלוס ג'ובים ואחרים. בין השירים שיבוצעו: 'ערב כחול עמוק', 'בואי נגיד שאני שלך', 'ימים לבנים', 'חולם בספרדית', 'בואי נתחבק', 'ילדי הירח', 'כל הליל אני בגנך' ועוד.

במסגרת בימת בית היוצר של אקו"ם יועלו השנה בפסטיבל שלושה מופעים: במלאת מאה שנים להולדתו של המשורר יעקב אורלנד, תגיש בתו שמרית אור מופע משיריו ומשיריה שלה. המופע מציין שני דורות של יצירה, אב ובתו, ששיריהם היו לאבני דרך בזמר העברי. מופע נוסף מבית היוצר של אקו"ם יוקדש למשורר אלכסנדר פן המיתולוגי. שיריו של פן יבוצעו בלחנים חדשים של המלחין ונגן הקונטרבאס גיא לוי, הנותן ביטוי מוזיקלי עכשווי ומרענן לטקסטים הנצחיים. אל לוי יצטרפו טליה אליאב בשירה ופסנתר, ויונתן רוזן (תופים).

ברחבת הפסטיבל יתקיימו מופעי חוץ ושירת קהל עם מקהלות הילדים ותזמורות כלי הנשיפה של מרכז שטיינברג – במה למוזיקה חיה.

למופעים נוספים והתוכנית המלאה, היכנסו לאתר הפסטיבל: www.hth.co.il

 

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פסטיבל ימי זמר 2014 בתיאטרון חולון

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...