בעקבות הל"ה

יום שישי הקרוב . נצא לסייר ולהצדיע לל"ה הלוחמים.סיורנו הרכוב יתחיל במצפה הראל, נחווה את דרך בורמה ונמשיך דרך כביש הגבורה לישוב נחם. ושם ליד- שרידי המושבה הרטוב, מקום יציאת הלוחמים. נעצור . ניסע לישוב זנוח. מקום הפרדות השלושה מהל"ה. נמשיך לאנדרטת הלה ונתצפת על מסלול הליכת הלוחמים ומשם ניסע למחסום צהל בג'בה אשר יהווה בשבילנו נקודת תצפית על גבעת הקרב וסיום הסיור הסיור רכוב ומתאים לכול סוגי הרכב.

רשימת הטיולים

  • 10/07/2020 (יום שישי) בשעה 09:00

מחירים

60 שח למשתתף בהרשמה מוקדמת

איפה נפגשים

מצפה הראל טלפון נייד המדריך הרצל חובב 0523106930 הסיור לא מתאים לילדי בית ספר יסודי הסיור רכוב ומתאים לכול סוגי הרכב

על הטיול

 :  יום שישי ניפגש במצפה הראל ושם ליד הדגם של דרך בורמה נספר על שלבי מלחמת העצמאות ונחווה את דרך בורמה. משם ניסע בכביש 44 דרך הגבורה על שם מה בואו לשמוע..נעצור  בישוב נחם ליד שרידי המושבה הרטוב נספר על הסיום הטרגי של המושבה מתקופת העליה הראשונה ונבקר במוזאון המושבה.וליד חורשת האורנים מקום בו ערך דני מס את מיסדר היצאה ללוחמים שיצאו להחיש עזרה לישובי גוש עציון הנצורים.נספר על התוכנית של דני מס ועל המרחק שהיו אמורים לעבור באותו לילה הלוחמים.ליד הישוב זנוח נספר על העדות של שלושת הלוחמים האחרונים מכוחיתנו שראו את ל”ה הלוחמים. ניסע בנתיב הליכת הלוחמים בעמק אלה היפה.  ניסע לאנדרטה לזכר לה הלוחמים בקיבוץ נתיב הלה ונתצפת על מסלול הליכתם.ונסיים בתצפית יפה על גבעת הקרב מקום לחימת ונפילת הלוחמים. ניצפה לעבר ישובי גוש עציון  היום. וביחד ננסה להבין מדוע סיפור נפילת 35 לוחמים מתוך 6000 חללים במלחמת העצמאות הפך למיתוס שלאורו אנו מחנכים את הדור הצעיר.הסיור רכוב ומתאים לכול סוגי הרכב.

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.

חוות דעת

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...