בעקבות הל"ה

טיולי free tour : סיורנו הרכוב יתחיל במצפה הראל, נחווה את דרך בורמה ונמשיך דרך כביש הגבורה לישוב נחם. ושם ליד- שרידי המושבה הרטוב, מקום יציאת הלוחמים. נעצור . ניסע לישוב זנוח. מקום הפרדות השלושה מהל"ה. נמשיך לאנדרטת הלה ונתצפת על מסלול הליכת הלוחמים ומשם ניסע למחסום צהל בג'בה יהווה בשבילנו נקודת תצפית על גבעת הקרב וסיום הסיור

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour :      במלאות 71 שנה לעצמאות מדינת ישראל ניסע למצפה הראל ושם ליד הדגם של דרך בורמה נספר על שלבי מלחמת העצמאות ונחווה את דרך בורמה. משם ניסע בכביש 44 דרך הגבורה על שם מה בואו לשמוע..נעצור  בישוב נחם ליד שרידי המושבה הרטוב נספר על הסיום הטרגי של המושבה מתקופת העליה הראשונה.וליד חורשת האורנים מקום בו ערך דני מס את מיסדר היצאה ללוחמים שיצאו להחיש עזרה לישובי גוש עציון הנצורים.נספר על התוכנית של דני מס ועל המרחק שהיו אמורים לעבור באותו לילה הלוחמים.ליד הישוב זנוח נספר על העדות של שלושת הלוחמים האחרונים מכוחיתנו שראו את ל”ה הלוחמים. ניסע בנתיב הליכת הלוחמים בעמק אלה היפה.  ניסע לאנדרטה לזכר לה הלוחמים בקיבוץ נתיב הלה ונתצפת על מסלול הליכתם.ונסיים בתצפית יפה על גבעת הקרב מקום לחימת ונפילת הלוחמים. ניצפה לעבר ישובי גוש עציון  היום. וביחד ננסה להבין מדוע סיפור נפילת 35 לוחמים מתוך 6000 חללים במלחמת העצמאות הפך למיתוס שלאורו אנו מחנכים את הדור הצעיר.

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.

חוות דעת על בעקבות הל"ה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...