הראשונים בראשון.

טיול free tour : סיפורה המרגש של המושבה הראשונה בארץ ישראל בעלייה הראשונה. לפני היותה עיר הבילויים עם איקאה וסינמה סיטי היו כאן בילו"יים , חלוצים. סיפורי אהבה אסורה, מתקני עולמות, כאן נתפר דגל הפסים כחול ולבן שיהיה דגלה של מדינת ישראל, כאן למדו הילדים בבית ספר עברי ראשון, כאן נולדה התקווה : החלום הציוני וההמנון. סיור מקסים בין הבתים הסיפורים והאירועים של תחילת ההתיישבות בארץ ישראל

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול   free tour  :          ראשון לציון הייתה המושבה החקלאית הראשונה שהקימו החלוצים בעלייה השנייה. כוונות טובות היו הרבה אך יכולות היו פחות. הקרקע שנרכשה שלא הייתה מספיק טובה. המעיין לא סיפק מים לשתייה ולחקלאות. הממשל התורכי הקשה והשכנים הערביים ראו בם טרף קל.

ראשון שרדה בזכות הברון רוטשילד ואחרי כן למרות הברון רוטשילד. ראשון שרדה מחלוקות בין המייסדים ומרד נגד הפקידים.   ראשון ידעה סיפורי אהבה וגעגועים , ובלהט ההקמה והחזון, נוצרו כאן נכסי צאן ברזל של המדינה שעדיין לא חלמו על הקמתה. הדגל, התקווה, קואופרטיב תחבורה ובית ספר עברי ראשון . 

זהו סיור הסטורי חוויתי הממחיש את תחילת ההתיישבות והמפעל הציוני בארץ ישראל.

בסיורנו נעבור בגן המושבה שהיה שטח חקלאי, בבאר המים שהצילה את המושבה הצעירה,בית הפקידות הגדול והמפואר . מנגנון שתמך בהתיישבות אך חנק את המתיישבים. בית העם בו נאם הרצל, יריבו וניגודו של רוטשילד, בתי הראשונים ועוד. 

הסיור אינו כולל כניסה למוזיאונים

בהדרכת

אליק דרדיקמן

מאז ומתמיד אהבתי לעבוד עם אנשים. להדריך מטיילים בנופיה הקסומים של הארץ שלנו. יש לנו ארץ מדהימה, תמיד אהבתי אותה. מהירוק עוצר הנשימה של הצפון, דרך קצף גלי הים התיכון, ועד המדבר הפראי שאינו ניתן לאילוף. מזמין אתכם להצטרף אלי מומחה לתל אביב טיולי משפחות טיולי חברות הטיול החם של הסתיו: סיורי חנוכיות בירושלים. סיור מרגש המשלב ביקור בשכונת נחלאות, שוק מחנה יהודה,הרובע היהודי והכותל

חוות דעת על הראשונים בראשון.

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...