כל המידע על ממושבה לעיר משגשגת - סיור מיוחד לכבוד 100 שנה לר"ג

רמת גן היא אחת הערים הגדולות והוותיקות בישראל ובהתאם לכך גם עמוסה בהיסטוריה מרתקת. העיר שתמיד נחשבה לאחות הקטנה של ת”א, זאת שנמצאת רק במרחק נגיעה, כמעט נשכחה מהשיח היום יומי התרבותי בישראל.

בתור יליד רמת גן, שערק לשבע שנים בעיר הגדולה וחזר לבסיס האם, התחלתי לרקוד סלואו צמוד עם עיריית רמת גן ומוזיאון העיר בית קריניצי וגיליתי שהעיר מרתקת לא פחות מאחותה הגדולה.

סיור זה הינו לכבוד 100 שנים בדיוק להתיישבות במושבה החקלאית.

ניפגש מתחת למגדל המים בגן שאול לדברי פתיחה + קפה ונשנוש ונצא לדרכנו בהליכה. במהלך הסיור נכיר את רמת גן לאורכה ולרוחבה, מהקמתה כהגשמת חזונה של ת”א להיות עיר גנים אמיתית ועד ימינו. נבקר בגני הפסגה של העיר, במבנים אייקונים ככופר הישוב, תחנת המשטרה הבריטית, הלוא היא מצודת טגארט, נציץ על האמפיתיאטרון ההיסטורי בו נערכו הופעות של מיטב האמנים ונשמע קצת מורשת קרב על ימי המחתרות בתקופת המנדט הבריטי ועל ההתרחשויות המפתיעות בעיר במהלך מלחמת העצמאות. על הדרך נבין כיצד התפתח היישוב הקטן ממושבה שיתופית ועד להיותו מפלצת תעשייתית. 

נחקור ונפצח האם רמת גן הצליחה היכן שתל אביב כשלה? מדוע דווקא ברמת גן נמצאים האיצטדיון הלאומי והפארק הלאומי? מדוע רמת גן נקראה ע”י הנציב העליון “האינקובטור של הטרור”? מה התחבולה שביצע קריניצי למושל ירושלים והאם היא הצליחה? 

הפרטים הקטנים:

* אורך הסיור כארבע שעות. 
* המחיר כולל ארוחת בופה קלילה, בה נטעם קצת קולינריה אסלית מקומית. 
* מומלץ להגיע עם כובע, נעלי הליכה, קרם הגנה (בהתאם לעונה) ו-2 ליטר מים לאדם. 
* הטיול אינו מונגש לבעלי מוגבלויות.

מה תקבלו?

  • נגלה מקומות נסתרים ומיוחדים בעיר.
  • נבין את חשיבותה של העיר במלחמת העצמאות.
  • נלמד מה היא עיר גנים.
  • נלמד את ההיסטוריה הענפה של העיר.
  • נאכל אוכל טעים ומפנק.