כל המידע על ים בטבע ונחל בטבע . מדור ועד חפצי-בה

הים התיכון  מהווה אטרקציה בכמה מובנים . חוץ מחוף רחצה ... דור נמצאת  מצפון מערב ובצמוד לקיבוץ נחשולים.  המקום מוכרז כשמורת הטבע חוף דור-הבונים, העיר דור שימשה כעיר נמל לעמים שחיו לחוף הים כנענים והפניקים וממלכת ישראל המאוחדת של ימי דוד ושלמה. TEFATH בת שלמה הנסיכה,הייתה נשואה למושל העיר אבינדב א-יחוס.. בתל התגלו שרידים המעידים על תקופה בה הפיקו את צבע ארגמן . , נמל ומיבדוק. מבצר צלבני ועמדות מהתקופה השל מלחמת העולם . 

נעבור במכוניותנו לפארק נחל חדרה העובר בשנה האחרונה מתיחת פנים . אנדרטת אבשלום הפיתוח הסביבתי הפסלים החדשים שהוצבו כאן שלשום ( ממש) . אז אל תגידו משעמם בחדרה ובפארק שלה . 

תהייה  זו , הפעם שקבוצה הראשונה שתצא מהמזגגה ותגיע לחוות חפצי=בה ממש כמו שעשה דרכו מנוע הקיטור שיצא  מבי"ח לבקבוקי זכוכית שבטנטורה והגיע לחוות חפציבה לאחר  שנסגר וכל הציוד כולל המנוע הזה נמכר. זהו יהיה ממש סגירת מעגל . גם אם יהיו כמה טיפות של גשם נוכל לכנס למוזיאון למכוניות ובבית המנהל בחפציבה . אם גם נצטייד במטריות כמו שעושים המטיילים באירופה , המטיילים בחופשת הקייף תרגישו בנוסף לכל אלה ...כמו בחו"ל. לא מבטלים בגלל כמה טיפות גשם. 

ועוד דבר אם הגעתם עד לכאן .... רצוי שיהיו לפחות 15 משתתפים ע"מ שנרגיש כקבוצה אז בבקשה תידעו את מכריכם בתפוצת הנאט"ו שלכם .

תודה