שגיא עידן ז”ל היה לוחם מוערך ומצטיין שהתגייס לקרבי מתוך תחושת שליחות עמוקה ואמונה שעליו לשרת בחזית ההגנה על מדינת ישראל. הייתה לו מחויבות פנימית ללקיחת אחריות והוא הרגיש אכפתיות כלפי החברה והמדינה.

שגיא דיבר ללא הרף על החיבור והשייכות לעם ולמדינת ישראל, ועל הזהות היהודית ציונית ישראלית שלו. ניכר כי היה אדם ערכי שראה צורך ביצירת זהות משותפת המנחילה ערכים של בן אדם לחברו ועזרה לזולת במטרה ליצור חברה טובה יותר. הייתה לו נשמה ענקית וחיוך שובה לב שלא ירד לו מהפנים, והוא תמיד חשב על אחרים לפני שחשב עצמו.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

שגיא היה חבר נאמן שהכניס רוח של שמחה וצחוק לכל מי ששהה במחציתו, וכשהיו זקוקים לו הוא היה מתייצב מיד, בכל שעה ובכל מקום. הוא היה בחור חכם, שנון וסקרן, בן משפחה למופת ואהוב על כל הסובבים אותו. הוא לא סבל עוולות חברתיות ותמיד סייע לחלשים - בחור שעליו נאמר יפה מבחוץ ומבפנים.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
בזכות הנשמה הענקית והחופשית שלו היה לשגיא חיבור טבעי עם הטבע, הוא העדיף טיולים מסוג זה על פני כל בילוי אחר. חבריו ידעו כי אם הם יוצאים איתו לטיול, אפשר לצאת בראש שקט – הוא היה אחראי על הלוגיסטיקה ותפעל את הדברים בשטח. האהבה שלו למולדתו בלטה בכל תחום בחייו, והתבטאה גם בחיבור ובתשוקה שלו להלך בארץ ישראל לאורכה ולרוחבה.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
שגיא הרבה לטייל בכל ישראל ואלו היו המסלולים האהובים עליו:

  • מסלולי הליכה בנחלים – נחל הקיבוצים, נהר הירדן, נחל כזיב ונחל פרת.
  • נקודות תצפית על נופי הארץ – המרפסת של המדינה, הר בנטל ומצדה.
  • ביקור במעיינות – עין ג׳ונס, עמק המעיינות ומעיין חוות יאיר.
  • טיולים באזור ים המלח – נחל קדם, נחל ערוגות ונחל דרגות.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
רס״ל שגיא עידן ז״ל נפל על הגנת המולדת באסון קריסת המבנים בתאריך 22.01.24 עם עוד 20 מחבריו בעת שיצאו למשימה במרכז עזה שמטרתה הייתה ליצור מרחב הגנה על יישובי העוטף. הוא היה בן 24 בנופלו, יהי זכרו ברוך.

צאו לטייל לזכרו של שגיא