שחר פרידמן ז”ל היה הילד הקטן מבין ארבעה אחים שתמיד היו מאוד קרובים אחד לשני. הוא היה אדם שידע לחיות כל רגע במלואו, האנרגיה התמידית והצחוק המדבק שלו הפכו אותו למרכז של כל התכנסות – האיש שרוצים שיגיע לכל אירוע ושמחה. תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
אהבתו לאנשים לא ידעה גבול, שחר נמשך באופן טבעי לעזור "לאנשים הקטנים שנופלים לנו בזווית של העין", כפי שכתב במכתבו האחרון למשפחתו. הוא התחבר אליהם, צחק ושמח איתם, זה התבטא כשהיה מדריך בבני עקיבא לילדים עם צרכים מיוחדים בשבט "יובל", בו יזם שילוב של החניכים שלו בפעולות של שאר השבטים לפי סבב, כשהגיש עזרה לאנשים מבוגרים ברחוב עם סלי הקניות שלהם, או כשהתיידד עם ילדים שלא היו להם הרבה חברים.תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

שחר התייחס לכולם כאל שווים והביא שמחה לכל מי שהכיר אותו. המסר האחרון שלו למשפחתו מזקק את תמצית רוחו ומגבש את משפחתו סביב המטרה המשותפת שהיא להפיץ את משנתו: "המידה הגדולה ביותר אשר יכולה להיות לאדם היא היכולת לשמח אדם אחר".

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
שחר היה מאוד ציוני ואהב לטייל בטבע. הוא יצא למסלולים בטבע עם משפחתו ובת זוגתו, נוגה, וטייל עם חבריו במעיינות בקרב ירושלים ובאזור הכנרת. בתור ילד הוא אהב במיוחד את נחל יהודיה ואת נחל החצבני. הוא התרגש מנופים ירוקים אך אהב גם מדבר ואת ים המלח.תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
סמל ראשון שחר פרידמן ז"ל מירושלים, צנחן בן 21, נפל בגבורה בקרב במסגרת המלחמה בעזה בנובמבר 2023. הוא מסר את חייו בהגנה על מדינת ישראל ועם ישראל. שחר היה מגדלור של אור ושמחה עבור משפחתו, חבריו ומכריו והיום המסרים שכתב במכתבו האחרון מהדהדים במלוא העוצמה.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

צאו לטייל לזכרו של שחר