מה עושים: חוגגים בפסטיבל הצ’רקסי בכפר כמא

מחפשים לצאת לחוויה ייחודים עם הילדים בסופ”ש הקרוב? בכפר כמא תזכו לחוות, להכיר ולקבל הצצה ייחודית לתרבות ולמסורת העתיקות של העם הצ'רקסי. אז מה יחכה לכם שם? הדרכות קצרות בנושא התרבות הצ'רקסית, מופעי ריקוד, פריטי לבוש, כלי עבודה, כלי בישול ונשק עתיקים מהתרבות הצ'רקסית, סיורים, מוסיקה אותנטית, דוכני אוכל מקומיים, ומופע מרכזי שמשלב ריקודי פולקלור צ’רקסיים ייחודיים של להקות שונות מרחבי העולם. והכניסה חופשית!

  • מתי: שישי, 12/7/19, החל מ-18:00 | שבת, 13/7/19, 20:00
  • איפה: שישי: מדרחוב כפר כמא, שבת: מתנ”ס כפר קמא
  • למידע נוסף » 

צילום: מועצת כפר כמאצילום: מועצת כפר כמא

מה רואים: כמה שווה המדבר גם בקיץ

בכל סופי השבוע של חודש יולי יתקיימו אירועי לילות קיץ קרירים באגן שדה בוקר, שמיועדים לכל המשפחה. משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה המאוחרות תוכלו ליהנות מפעילויות באתרי התיירות באגן שדה בוקר והסביבה: לצאת לסיורים ופעילויות בעקבות תרבויות קדומות, נחלים, חקלאות מדברית, סיורים ליליים בעקבות חיות המדבר, סיורי עששיות, טיול ג’יפים ואופניים, סדנאות צ'אי קונג ומפגש יצירה ודימיון  בהשראת הנוף המדברי.

קחו בחשבון, שבגובה של כמעט 500 מטרים מעל פני הים, מזג האוויר בשעות אחר הצהריים נעים עם משב רוח מרענן ובערב כבר תחושו את הקרירות האופיינית לאזור, אז כדאי להצטייד בעליונית.

צילום: דר חיים ברגר
צילום: דר חיים ברגר

מה שומעים: קלאסיקות לילדים בגליל העליון

בסופ”ש הקרוב, ולמשך שלושה ימים, יתקיים בכפר בלום, עם הפקות מיוחדות גם לילדים: פטר והזאב, “משפחת פה-מי-לה” – מופע מחול ו”סרנדה לימונדה”, בו הילדים יישבו על מחצלות וייהנו מהקירבה למוסיקה, לכלי הנגינה ולנגנים. לצד הפסטיבל, ישנו גם פסטיבל מוזיקה לגדולים, שמציין את שנתו ה-29.

ולאן מטיילים? נחל שניר ופארק החושים

נחל שניר הוא אחד הנחלים החמודים והמזמינים לטיול גם בקיץ. תוכלו לבחור בין כמה מסלולי טיול, בהתאם לכמה שתרצו להירטב, וכמה שתרצו ללכת. אבל – כשתסיימו לטייל (ואולי אפילו במקום), בשמורה פועל גם פארק החושים: מסלול חוויתי ומעגלי לכל המשפחה באורך של כ-500 מטרים, שבהם תתנסו בשלל פעילויות, חידות ומשימות, שיגרמו לכם להכיר טוב יותר את חיות השמורה וסביבתן. ההליכה מתבצעת עם רגליים יחפות ועל משטחים שונים. הילדים ימותו עליו!

צילום: חגי שלמה - רושת הטבע והגנים
צילום: חגי שלמה, רשות הטבע והגנים


מחפשים רעיונות אקטיביים יותר, לטיולים ששווים את המאמץ?

היכנסו ל”סופ”ש אקטיבי” באתר טיולי »

שיהיה סופ”ש נהדר!