איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בריכת האירוסים - מפל האירוסים

בחלקו העליון של נחל הזוויתן מתחתר מפל יפה בגובה כמה עשרות מטרים ונופל אל תוך בריכה טבעית גדולה ויפה. חלק זה בנחל בחלק זורם רק בימות החורף והאביב, ולכן המפל יבש בימי הקיץ והסתיו, אך הבריכה מלאה כל השנה
| 05/07/2020

בחורף תוכלו ליהנות מתצפית מדהימה על המפל מהמצוק שמעל לבריכה, ובקיץ תוכלו גם לרדת אליה ולרחוץ בה. הבריכה נהדרת לרחצה, אך יש בה נחשי מים - אין צורך לחשוש, הם אינם מזיקים, אך לפני שנכנסים למים מומלץ להרעיש מעט על מנת לגרש אותם. כמו כן, הבריכה עמוקה מאוד ולכן חובה לדעת לשחות כדי להכנס אליה.

שימו לב:

  • המפל והבריכה נמצאים בשטח אש, ולכן ניתן להיכנס אליהם רק בשבת (החל מחמישי ב-17:00 בערב) וחג בלבד. לתיאום פרטני, יש לתאם עם הצבא בטלפון – 046977224.

  • מרחק ההליכה מהחנייה עד לבריכה הוא כ-2 ק"מ (כ-40 דקות) לכל כיוון בדרך עפר חשופה לשמש. הקפידו לקחת כובע, קרם הגנה ומספיק מים. בזמן ההליכה מומלץ לנעול נעלי הליכה, ולהביא איתכם סנדלים לרחצה בבריכה.

  • הירידה למפל אתגרית, עוברת בשביל תלול בין אבני הבזלת, ואינה מתאימה למי שאינו מטיב לכת.

  • אין להשאיר חפצי ערך ברכב מחשש לפריצות.

הוראות הגעה

נוסעים בכביש 87 עד צומת המפלים (המפגש בין הכבישים 87 ו-808), ובו מחנים את הרכב. מהצומת יוצאת צפונה דרך עפר של כ-2 ק"מ בתוך שטח אש, עד לרחבה מעגלית הצמודה למצוק הנחל (הדרך מתאימה לרכב 4x4). מהרחבה יוצא שביל לא מסומן המקיף את הבריכה על המצוק מימין אל הצד הצפוני. בדרך השביל חוצה את אפיק הנחל, וכ-40 מטר לאחר מכן השביל מתחיל לרדת בין סלעי הבזלת לעבר הבריכה.

  • waze: בריכת האירוסים
  • נ"צ ברשת ישראל החדשה: 767354 / 269464 

קבלו טעימה מבריכת האירוסים בקיץ:

חוות דעת על בריכת האירוסים - מפל האירוסים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה