כל המידע על המקדש הבהאיי והגנים הבהאיים בעכו

השיטוט בגנים כמו יכניס אתכם לשלווה פנימית, ולא בכדי - זהו בדיוק רצון הבהאים: ליצור מקום מקלט ומפלט, נעים ופתוח. הטבע בגן נוצר ביד אמן: שני צידי השביל סימטיים, מלאים בשיחים שגזומים באופן מושלם, פרחים צבעוניים ויופי כמו לא מהעולם הזה. על כל היופי הזה אחראים. מתנדבים מכל העולם באים ומסייעים בתחזוקת הגן. מומלץ לשוחח עימם במהלך הסיור הרגוע. גן זה, כמו גם מקבילו הגדול בחיפה, הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

הדת הבהאית היא דת מונותאיסטית, שנוסדה במאה ה-19  וכיום יש בה למעלה מחמישה מיליון מאמינים, החיים בכל מקום בעולם ומשקפים את מגוון האוכלוסיות שבו. הגנים הבהאיים ממשיכים את אותו קו מחשבה - מגוון הפרחים, צמחי התבלין והעצים משתלבים ליצירה הרמונית מושלמת, כמו גם מגוון המאמינים, שיוצרים שלם שגדול מסכום חלקיו.

שימו לב:

  • בגלל החצץ המרפד את השבילים, עדיף לא לבוא עם עגלות תינוקות. כמו כן - כל מקור להפרעה, כמו למשל טלפון, סנדוויץ' או סיגריה - מוזמנים להישאר עמוק בתיק עד לסוף הביקור. יש להגיע בלבוש צנוע: כתפיים וברכיים מכוסות.
  • בימי שבת , בשעות 10:30 ו-12:00, מתקיים בגנים סיור חינמי בעברית, כאשר ההשתתפות בו היא על פי מקום פנוי. הרישום לסיור מתבצע כרבע שעה לפני צאתו.

שעות פתיחה

  • המקדש והגנים הפנימיים: 9:00–12:00, בימים שישי – שני בלבד

  • הגנים החיצוניים: 9:00–16:00, בכל יום

מסלולים באזור