מסלול סובב זיכרון ותצפית המערה

לא מתחשק לכם לצאת למסלול ארוך וקשה, אבל כן רוצים להרגיש שזזתם קצת מהמזגן? המסלול הבא הוא עבורכם. כ-45 דק נסיעה מהמרכז נמצא מסלול סובב זכרון. המסלול אורך כ-2.5 קילומטרים בהם תטיילו בין מרחבים ירוקים, פריחות עונתיות ואפילו תוכלו לבקר במערה עם נוף מרהיב.

אל תתבלבלו בגלל השם ״סובב זכרון״ כי לא מדובר במסלול מעגלי. תוכלו ללכת בו כמה שתרצו ולהסתובב חזרה, או פשוט להגיע אליו עם שני רכבים שאחד מהם תחנו בסופו.

צילום עמית בחוברמסלול קליל עם נוף מדהים | צילום: עמית בחובר

עוצרים לקפה

נקודת השיא של המסלול היא ללא ספק המערה החבויה אליה מגיעים באמצעות טיפוס סולם ארוך התלוי מפתח המערה. המקום מושלם לשעת שקיעה ומתאים לעצירת קפה או פיקניק רומנטי עם נוף מדהים לעבר השדות. הטיפוס למערה מעט אתגרי ולכן לא מתאים לילדים קטנים. 

צילום עמית בחוברהמערה החבויה: מקום מושלם לפיקניק רומנטי או עצירת קפה | צילום: עמית בחובר

בכדי להגיע למסלול סובב זכרון סעו לנקודת ההתחלה ברחוב השמורה בעיר זכרון יעקב. בצומת הרחוב, נמצא רחוב ספיר ובו חנייה של המרכז המסחרי ושם ניתן להחנות. נקודת הסיום של המסלול נמצאת בתחנת הדלק בצומת זכרון יעקב. המערה נמצאת מערבה לחניון (לכו עם כיוון השעון).

Waze: סובב זיכרון. לפרטים נוספים על תצפית נוף סובב זכרון» 

צפו בסטורי של עמית בחובר שביקר במקום: 

המפל הנסתר בשרון (עין שרונית) 

מחפשים מקום קרוב למרכז? אתם חייבים להכיר את המקום הבא – המפל הנסתר השוכן בלב השרון. למרות שמדובר במפל צנוע וכבר לא כל כך נסתר, שכן רבים מכירים אותו ואוהבים לבקר בו, עדיין שווה לקפוץ לשם, בטח אמצע השבוע כשפחות עמוס וליהנות ממימיו הקרירים. יש במקום אווירה קסומה בזכות עצי אקליפטוס גדולים המצלים מעל, וצמחיית גדות אופיינית המקשטת את הסביבה.

צילום: אורלי גנוסרמפל קטן עם אווירה קסומה | צילום: אורלי גנוסר

מקורו של המפל הוא נחל הירקון שבעבר היה מזוהם ולאחר מאמצי שיקום רבים והקמת רשות נחל הירקון, יצא לדרך פרויקט גאולת הירקון והחלו בניקוי הנחל. הפרש הגבהים בין נחל הירקון לנחל קנה, יוצר את המפל קטן בנקודת המפגש.

עוצרים לקפה

ההמלצה שלנו, עברו את הגדה של הנחל, המשיכו קצת פנימה לפארק וחפשו פינה שקטה ומרוחקת מכל ההמולה. שם תוכלו ליהנות מפיקניק טעים או פק״ל קפה ברוגע.

בכדי להגיע למפל הנסתר, יש לנסוע לצומת שרונים ומשם נוסעים לכיוון דרום, אחרי הגשר מעל נחל קנה פונים ימינה ובפניה השנייה שמאלה.

Waze: המפל הנסתר. למידע נוסף על המפל הנסתר» 

צפו בסטורי של יפעת חן כהן שביקרה במקום: 

אגם מעלה השחר

על כביש 92 המקיף את הכינרת, בקרבת נחל דליות, נמצא אגם מעלה השחר, אגם ייחודי עם גישה נוחה ומהירה למים ופינות ישיבה נעימות על יד צמחייה שופעת. סיפורו של האגם מתחיל לפני שנים רבות כשבמקום פעלה מחצבה. כיום אגם מעלה השחר הינו אגם  מלא ועמוק! (כ- 5 מטרים עומקו) כל ימות השנה. המקום מושלם לימים החמים, תוכלו לשבת ולנוח סביבו, לטבול במים וליהנות משקט ושלווה.

עוצרים לקפה

כל פינה מוצלת על יד המים תעשה את העבודה. אם הגעתם ביום עמוס, הסתובבו סביב האגם עד שתגיעו לפינה שקטה, יש כאלו בשפע.

צילום: איתי קדםחפשו מקום מוצל סביב לאגם ותהנו מעצירת קפה מושלמת | צילום: איתי קדם

ההגעה לאגם פשוטה ביותר, מחניון העפר הצמוד המשיכו בשביל הצר ולאחר הליכה של כשתי דקות תגיעו לאגם. המקום אמנם נגיש וקרוב לחנייה אך איננו מומלץ לבילוי עם ילדים (קרקעית האגם סלעית ופינות הישיבה אינן מותאמות למשפחות אלא לזוגות ו/או קבוצות מטיילים קטנות).

Waze: אגם מעלה השחר. לפרטים נוספים על האגם» 

צפו בסטורי של פז שביקרה במקום: