1. חוף נחשולים: חכו, עוד לא הגעתם

לפני שאתם מתחילים להתרעם, נכון, חוף נחשולים הוא אומנם לא חוף נסתר, אבל הוא כזה שמסתתרות בו אינספור פינות חן ונקודות רביצה סודיות, אליהן תיחשפו אם רק תהיו מוכנים להשקיע קצת. בינינו, כמה פעמים יצא לכם להחנות את הרכב, ללכת מספר דקות לכיוון רצועת החוף ולפרוש את המחצלת במהרה איך שהגעתם ליעד? בפעם הבאה שאתם מגיעים לכאן, אל תמהרו לשבת כל כך מהר. המשיכו ללכת כעשר דקות-רבע שעה נוספות לאורכה של רצועת החוף הקסומה. ככל שתרחיקו יותר כך תמצאו יותר ויותר פינות מושלמות לשכשך בהן ברוגע בין הבריכות הטבעיות והמפרצים הקסומים של נחשולים.

איך מגיעים? WAZE: חוף נחשולים

שימו לב: החוף אינו מוכרז והרחצה על אחריות המתרחצים בלבד!

חוף נחשוליםזה רק אתם והים | צילום: לירז שפר

2. חוף צוקי ים: שקט ממעוף המצוק

לאורך שמורת חבצלת השרון מסתתרים להם כמה מהחופים היפים ביותר במרכז, כולל חוף מנאו נעורים שהפך לפינה מלאת סטייל ואהובה על צעירים בשנתיים האחרונות. אבל קצת לפני חוף מנאו התוסס, תמצאו חוף בתולי ושקט יותר – חוף צוקי ים, שמתהדר בתפאורה מהממת של חול לבן ורך ומי טורקיז רגועים, המוקפים במצוקים גבוהים ופראיים. שימו לב שהחוף אינו מונגש וכדי להגיע אל החוף יהיה עליכם לרדת ירידה תלולה מפסגת המצוק, משם גם תחכה לכם תצפית מרהיבה אל החוף היפהפה. 

איך מגיעים? WAZE: חוף צוקי ים

שימו לב: יש לקחת בחשבון את מצוקת החנייה ואת האכיפה הגבוהה באזור. כדי להימנע מדוחות לא רצויים מומלץ לחנות בחנייה המוסדרת של חוף נעורים. החוף אינו מוכרז והרחצה על אחריות המתרחצים בלבד!

חוף צוקי יםבדרך אל החוף | צילום: לירז שפר

חוף צוקי יםשלוות עולמים | צילום: לירז שפר

3. חוף ארגמן לגון: הפנינה השקטה של נתניה

אם אתם מחפשים חוף מוסדר אבל שקט, חוף ארגמן (לגון) שבנתניה הוא התשובה האולטימטיבית. על אף שהוא שוכן בתוך העיר, מדובר באחד החופים השקטים והפחות מוכרים בשרון, שזוכה לפופולריות גבוהה בקרב חיילים שמשרתים במתקנים הצבאיים הסמוכים (בית פלדמן ובית גולדמינץ). אבל עם כל הכבוד לרצועת החוף הזהובה ומי הטורקיז (ויש הרבה כבוד!) גולת הכותרת האמיתית במקום היא הטיילת המטופחת שמשקיפה מעל רצועת החוף ומציעה הליכה נינוחה לצד מדשאות ירוקות ועצי דקל גבוהים. 

איך מגיעים? WAZE: חוף ארגמן לגון.

שימו לב: במהלך עונת הרחצה ישנם שירותי הצלה, מלתחות ושירותים, לצד מתקני הצללה ושירותי השכרת ציוד לחוף. 

חוף ארגמןהפנינה השקטה של נתניה | צילום: לירז שפר

4. חוף יבנה ים: האי הסודי של פלמחים

בעוד שחוף פלמחים הוא אחד החופים המוכרים והפופולריים בארצנו, רק מעטים מכירים את חלקו הסודי, ששוכן מדרום לחוף – “יבנה ים”, שהוא למעשה מעין חצי אי החודר לים ששימש בעבר כעיר נמל כנענית מדרום ליפו. רצועת החוף השקטה והמבודדת מהווה נקודת מפלט מושלמת בה תוכלו להתייחד עם הגלים, הרחק מהמולת המתרחצים הסמוכים. לאורך ההליכה על רצועת החוף הזהובה תוכלו להתרשם מצמחיית החוף היפהפייה ולהשקיף מן התל אל החוף עוצר הנשימה.

איך מגיעים? WAZE: גן לאומי פלמחים. יש להחנות את הרכב בחנייה הדרומית ביותר ומשם ללכת בשביל כ-7 דקות עד לחוף.

שימו לב: : הכניסה לחוף כרוכה בתשלום (לרכב פרטי בקיץ - 30 ש”ח ולרכב פרטי בחורף – 10 ש”ח). חוף הרחצה פעיל במהלך חודשי אפריל-אוקטובר, כאשר חלקה הדרומי של רצועת החוף (יבנה ים) אינו מורכז והרחצה על אחריות המתרחצים בלבד!

חוף יבנה יםכשהירוק פוגש את הכחול | צילום: דנה רבין