שבת בבוקר יום יפה. אז אחרי שאמא ואבא סיימו לשתות המון קפה, והשמיים הכחולים והשמש פשוט עושים חשק לצאת החוצה, הגיע הזמן לצאת לדרך עם כל המשפחה. כל מי שאי פעם טייל עם ילדים, יודע שאוכל הוא חלק בלתי נפרד מהטיול ולכן, כדי שלא תצטרכו לשבור את הראש כשיגיע המשפט המוכר: "אמא אבא, מתי אוכלים? אנחנו רעבים", סידרנו לכם שני טיולים קצרצרים וממש קרובים לסניפי מק-דרייב, כך שתוכלו לטייל בראש שקט ובלי לדאוג לארוחות.

פארק נחל הזהב בקריית שמונה

מכירים את הנחל שמסתתר לו בלב קריית שמונה?
נחל עין הזהב חוצה את קריית שמונה וזורם לאיטו בין בתים וחצרות פרטיים, מתחת לגשרים, אל בריכות שכשוך ודרך פארק נחל הזהב שנקרא על שמו. מקום חדש ומעולה לטיול ופיקניקים לכל המשפחה.

תמצאו כאן את כל מה שצריך לבילוי עם הילדים: מדשאות ירוקות, פינות שכשוך עם מים צלולים, שולחנות פיקניק ואפילו גן משחקים גדול! בדרך לפארק תוכלו לעצור במק-דרייב גן הצפון שממוקם ממש קרוב, במרחק של 10 דקות, לאסוף את הארוחות ממקדונלד'ס ולעשות פיקניק באפס מאמץ, בפינה פסטורלית לבחירתכם על גדות הנחל.

קבלו 2 נקודות שוות במיוחד לעצירה בתוך הפארק: 

  • בכניסה לפארק קחו ימינה לדרך עפר ולאחר כדקה תגיעו לנקודה עם מערה קטנה בתוך השיחים עם מפלונים.
  • בכניסה לפארק קחו שמאלה, ואז תגיעו לבריכת שכשוך גדולה, עם מדשאות, מפלונים וגשר עץ קסום.

איך מגיעים? ווייז: נחל עין הזהב, קרית שמונה.

תחנת רכבת העמק המשוחזרת ומעיין אלרואי מול נופי עמק יזרעאל

מעיין אלרואי, שנובע בכל ימות השנה עם מים נקיים, צלולים וראויים לרחצה, שוכן בפארק בשכונת אלרואי שבקריית טבעון. המעיין מתאים לקטנטנים, מוצל ועם מים רדודים. במרחק קצר של כמה דקות הליכה מהמעיין, תמצאו את תחנת רכבת העמק, שהיא תחנה משוחזרת בה עברה הרכבת המפורסמת בשנות החמישים של המאה העשרים. מתחם הרכבת מקסים ומשלב משחק והיסטוריה: יש שם רכבת עם קטר וקרונות צבעוניים שאפשר לטפס עליהם, תחנת רכבת עם לוח הזמנים המקורי ושלל מיצגים נוספים. 

לאחר שכולם נהנו מלשחק ברכבות, תוכלו לשוב למעיין ולעצור בכיף באחת הפינות המוצלות שבקרבתו, למנוחה ולפיקניק. מומלץ להצטייד מראש בארוחות ממקדונלד'ס במק-דרייב בצומת אלונים, שממוקם במרחק של כעשר דקות משם, כדי שתוכלו ליהנות מפיקניק טעים שירגיע לכולם את הרעב אחרי הטיול.

איך מגיעים? ווייז: מעיין אלרואי.