בואו לסדרת מפגשים מרתקים שבהם תוכלו להתנסות בהתבוננות מעמיקה בזויות שונות בסוגיות היסטוריות- חברתיות- אומנותיות וקהילתיות של העם היהודי והחברה הישראלית ב"אנו"- מוזיאון העם היהודי.

סדרת הסרטים הדוקומנטריים בשיתוף המוזיאון והקרן החדשה לטלוויזיה וקולנוע

סדרת הקולנוע הדוקומנטרי כוללת 14 מפגשים המציגים יצירה ושיח עם היוצר.ת ובהם- “המדרשיה” של טל בכר, "התזמורת" של עופר פנסחוב, "אז'י איימה" של פרופ' סמי שלום שטרית  ו”סוף עונת האהבה” של שי גל.

הסרט הראשון  שיוצג בסדרה זו הוא “החלום האירופאי”, מסע אל עולמם התרבותי והאומנותי של יהודי ברלין טרום מלחמת העולם השנייה, לאחר הסרט יערך מפגש עם הבימאית והיוצרת מולי לנדסמן.

מתי? החל מתאריך: 29.11.23

תצלום מתוך הסרט סוף עונת האהבהתצלום מתוך הסרט סוף עונת האהבה |  עיצוב: אדוה ליטביץ

סיפורם של בתי הכנסת

גלו את העולם המרתק של הקהילות היהודיות עם סדרת הרצאות ומפגשים שתעסוק בבתי כנסת מיוחדים מכל רחבי העולם ממזרח ומערב. בסדרה “סיפורם של בתי הכנסת” תקבלו מבט מעמיק על תפקידם של בתי הכנסת במרחב היהודי כבית כינוס קהילתי, מרחב פוליטי חברתי ואמנותי.

במפגשים תוכלו לשמוע על בית הכנסת "טורי זהב" בלבוב, בתי כנסת בתימן, בית הכנסת בקלן בימי הביניים, בתי הכנסת של התפוצה הספרדית וגם מפגש בעקבות בתי כנסת באנטי אטלס, סהרה ודרום מערב תימן.

מתי? החל מתאריך: 4.12.23

בית הכנסת בלנצוט פוליןבית הכנסת בלנצוט פולין | צילום-עופר אדרת

ה'שטעטל' , מבטים על העיירה היהודית

הסדרה השלישית שתיפתח, בשיתוף "בית שלום עליכם" תציע הצצה מרתקת על זוויות שונות בחייה של העיירה היהודית עם היבטים על קולינריה, חופות, מאגיה וקמעות, ה'שטעטל' בזמר העברי, סיפורי חסידים ועוד.

זו ההזדמנות שלכם לגלות עולם יהודי נשכח, מסתורי ומסקרן שנעלם מהעולם המודרני ושאת סיפוריו יש לספר לדורות הבאים.

מתי? החל מתאריך: 15.12.23

אנו מוזיאון העם היהודירחוב בכפר הסמוך לעיר פרוז'אנה בלארוס סתיו 1916 | צילום באדיבות המרכז לתיעוד חזותי עש אוסטראנו, מוזיאון העם היהודי, מפעלי גמל בע”מ קיבוץ שריד

רבקה אדרת מנהלת מדור סדרות ומפגשי קולנוע ב'אנו מוזיאון העם היהודי': "סדרות התוכן שאנו משיקים החודש נוגעות בזויות שונות של זהות יהודית וישראלית. עשינו מאמץ גדול כדי להביא לקהל את הסדרות גם בימי המלחמה בה אנו נמצאים כיום. קיום ההרצאות כמפגשים פרונטליים נועד כדי להשיב, ולו במעט, את השגרה המנחמת והמוכרת, זאת, תוך התייחסות כמובן, להיבטים שונים שלנו כחברה וכעם ושל חיבור לשורשינו המשותפים אשר רלוונטיים בכל עת, אך היום אף יותר מתמיד."

לפרטים נוספים »