אם חשבנו ששמורות הטבע והגנים הלאומיים חזרו לעצמם עם התפוגגות מגפת הקורונה, באה מלחמת “חרבות ברזל” וטרפה את הקלפים מחדש. 

בפרויקט סיכום שנה של רשות הטבע והגנים, חושפת הרשות בין היתר את הרגלי הטיולים של המטייל הישראלי לפני ועם פרוץ המלחמה, מצבם של חיות הבר בישראל ואתרי הטבע המובילים בשנה החולפת. 

אז אלו אתרים הובילו בכמות כניסות המבקרים? החמישייה הפותחת לפניכם:

  1. הגן הלאומי קיסריה: בראש החמישייה צועד הגן הלאומי קיסריה. עירו של הורדוס שניחנה בנמל יפהפה ושרידים רומים מפוארים כמו ההיפודרום והאמפיתיאטרון, היא אתר מושלם לקטנים וגדולים כאחד, שטומן בחובו גם מסעדות מעולות ואטרקציות מיוחדות. עשינו לכם חשק לקיסריה? הכנו לכם כתבה שמרכזת את האטרקציות הכי שווות שאסור לפספס »

  1. גן לאומי מצדה: עוד אתר שהורדוס מכיר מקרוב – הוא המצדה,  אחד האתרים האהובים בארץ שנהנה ממעמד של אתר עולמי, שנכלל בכל מסלול של תיירים זרים בישראל. המצדה הוא לא רק המקום הכי מוצלח לראות בו זריחה ארצישראלית, אלא גם אתר חובה, שמציע טיול בין נופים מדבריים חלומיים שנושקים לים המלח והתרשמות מעתיקות היסטוריות. 

  1. שמורת טבע עין גדי: מפלים שוצפים על רקע נופי ים המלח, בריכות שכשוך קסומות ומפגשים עם דיירים מקומיים כמו היעלים, הופכים את שמורת טבע עין גדי לאחד המסלולים הכי מבוקשים בארץ. תוסיפו לזה מסלולים קלילים שמתאימים לאוכלוסייה מבוגרת וילדים כאחד ותקבלו מסלול מושלם שתמיד נשאר רלוונטי.

  1. שמורת טבע בניאס: לצערנו, בשל המצב הבטחוני אנחנו מפספסים כעת את היופי של הבניאס, שספג מנת גשמים הגונה, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לעשות כבוד לאחת משמורת הטבע הכי יפות ואהובות שיש לנו. עם מעיינות שוצפים, מפלים מהפנטים ומגוון מסלולי הליכה שמתאימים גם לילדים, קל להבין למה הבניאס נשאר תמיד ברשימת האתרים הכי אהובים.

  1. גן לאומי תל אשקלון: הריאה הירוקה של אשקלון, הלא היא הגן הלאומי תל אשקלון, סוגרת את החמישייה של אתרי הטבע המובילים של השנה – והאמת? לא הופתענו. עם חוף רחצה נהדר, עולם חי וצומח עשיר ועתיקות מרהיבות מהתקופה הכנענית התיכונה, הגן הלאומי תל אשקלון היה ונשאר אחד המקומות הכי יפים שמתחבאים בארצנו.

לסיום, למרות שבסקר של הרשות 69% מהישראלים העידו כי לא יצאו לטייל מאז תחילת המלחמה, 86% מהמשיבים על הסקר הסכימו עם המשפט ששהייה בטבע תורמת לרווחה הנפשית ולתחושת היציבות. כך שלצד הירידה בכמות המטיילים, נראה כי עוד ועוד מטיילים מבינים את חשיבותו של הטבע כגורם מרפא. אז אם אתם מחפשים למלא מצברים מחדש, לא צריך ללכת רחוק מדי, רק לצאת החוצה. 


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: