לרגלי המפל במפגש מקורות הירדן

אתם מוזמנים לבקר בנקודה המאחדת נחלי שניר, דן וחרמון לכדי נהר הירדן. במקום תיהנו מטיילת נעימה להליכה, הנמתחת בין קיבוץ כפר בלום לשדה נחמיה. בתום הליכה בת כמה דקות, תגיעו למפל קטן וצלול, המשמש כתפאורה מושלמת לאתנחתא צפונית משובחת, בתיבול של קפה מהביל. שבו בפינה הקסומה שמתחת לעץ ותיהנו מהירדן השוצף, הזורם לרגליכם ממש.

למידע נוסף ודרכי הגעה >>

תצפית מרהיבה על גבול הצפון

נקודת קפה שלווה זו, שוכנת ברום הרי הגליל המערבי, בין היישובים מעלות-תרשיחא, מעונה וכפר ורדים. בהר בטח תמצאו תצפית פנוראמית משובחת, ממנה תזכו להשקיף לעבר פסגות הגליל המרשימות ועד הרי הלבנון. בימים בעלי תנאי ראות טובה, המחזה שנגלה שובה לב, כשמול עינכם יתנשאו בגאון החרמון, המירון, הר הדר ובכיוון מערב נפרש אל עבר האופק היום התיכון, במלוא צבעיו הבוהקים.

למידע נוסף ודרכי הגעה >>

נופי העמק בטיילת הר הקפיצה

עמק יזרעאל הוא אחד האזורים היפים והאהובים בארץ. את כל הטוב שאזור יפהפה זה מציע, ניתן לחוות בביקור בנקודת קפה מעולה המשקיפה על מרחבי העמק האדירים. הר קדומים, הידוע גם בשם "הר קפיצה" (על פי הנצרות, במקום זה אירע נס גדול לישו), שוכן בלב הרי נצרת ומספק תצפית מדהימה על עפולה ועמק יזרעאל. שדות העמק יפרשו אל מול עיניכם, כשהם יוצרים תמונת נוף ציורית ומשכרת, המזמינה במיוחד ברגעי הזריחה והשקיעה.

למידע נוסף ודרכי הגעה >>

הוד והדר מעל הכנרת

נקודות הקפה הבאה, מביאה אליכם מגוון אדיר של צורות טבע ופינוקי נוף צפוניים. במצפה הוד תשקיפו על חלקה הדרומי של הכנרת, עמק הירדן, הרי הגולן וכיפת החרמון המושלגת. אם בדרך לטיול בצפון או בכיוון החזרה הביתה, שווה לעצור בנקודת הקפה שבמצפה הוד ולהיווכח לפנינה גלילית, שפשוט אסור לפספס.

למידע נוסף ודרכי הגעה >>

תשבץ השדות בהר שאול

יש הרואים בתצפית שבהר שאול, כנקודת התצפית היפה ביותר בעמק יזרעאל. למען האמת, קצת קשה להתווכח עם קביעה זו. על מקומות שכאלה הומצא המונח "נוף עוצר נשימה". אין דרך אחרת להסביר את השילוב המושלם שבין שדות העמק הצבעוניים, מאגרי המים התכולים, הרי הגלבוע, הכרמל וישובי העמק הקטנים, השזורים בשדות ויוצרים תמונת נוף מרהיבה. הגיעו לנקודת קפה מומלצת זו ותיהנו מהרוח המזרחית המנשבת בנעימים ומקפה מרגיע בטבע נפלא.

למידע נוסף ודרכי הגעה >>

טיפ לקפה טוב בשטח

ממלאים מים בקומקום קבוע, עד מעט לפני הסוף, שלושת רבעים ומניחים על האש. רגע לפני הרתיחה והבועות, מכניסים את הסוכר ומערבבים. רגע לפני הרתיחה הנוספת, מכניסים את הקפה, תלוי בחוזק שאתם אוהבים. לפני הרתיחה מערבבים עם כיוון השעון ואחר כך לכיוון השני. מעבירים את הקפה שתי רתיחות ונותנים לו להירגע כדקה. אז מוזג לכוסות זכוכית.

לתחילת הכתבה