כשבחוץ הטמפרטורות יורדות, הדרך הכי בריאה וטובה כדי להתחמם היא דווקא באמצעות ספורט. ואם כבר ספורט, אין כמו קצת אקסטרים בדמות ספורט אתגרי. למעשה, גם בחורף אפשר ליהנות מענפי ספורט שונים ומגוונים, ואולי אפילו יותר מאשר בעונת הקיץ.

הגולשים המנוסים ביותר יגידו לכם שאין כמו ההרגשה המלהיבה של גלישה בים בחורף, כשהגלים גבוהים, הרוחות חזקות ותנאי הגלישה מגוונים, הגלים גבוהים. אמנם השילוב של הקור שבחוץ עם טמפרטורת המים הנמוכה לא הכי סימפטי, אבל כבר עם הגל הראשון האדרנלין יתחיל לזרום בגופכם והקור יישכח. עם זאת, כאשר גולשים בחורף הסכנה היא גדולה יותר ויש להיות זהירים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

שיט קיאקים נחשב אף הוא לספורט אתגרי המתאים גם לימי החורף. הקיאק הוא כלי בטוח יחסית והתפעול שלו נוח, אך יש להתכונן ולהיערך מראש כראוי, במיוחד כשמדובר על שיט בגלי חוף גבוהים או נהר גועש. בעונת החורף מומלץ להקפיד על ביגוד תרמי, נעליים מתאימות ומעיל רוח, במטרה לשמור על חום הגוף.

אם עבורכם ספורט אתגרי כולל מים, אבל במצב הקפוא שלהם, אין ספק שאתם חובבי סנובורד או גולשי סקי ומחכים בציפייה לבואו של החורף. גולשי סנובורד מחכים שהשלג ייערם והם יוכלו לבצע תמרונים, קפיצות ולמעשה, כל מיני להטוטים שונים. גולשי סקי מתמקמים במסלולים השונים, מקווים שרובם פתוחים ושמצב השלג מעולה ולא שחוק מדי. כך או כך, מומלץ להצטייד בהתאם ולהקפיד על לבוש סקי: מכנס, מעיל, מסכת סקי וכדומה. במידה שאתם גולשי סנובורד, אז כמובן רצוי להצטייד בנעלי סנובורד, מחברי סנובורד, בורד לסנובורד וגם לבוש מתאים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

ספורט אתגרי נוסף שתפס תאוצה בשנים האחרונות והפך לפופולארי מאוד הוא הקייט סרפינג. מדובר בגלישה באמצעות מצנח, כאשר הגולש עומד על גלשן והוא מחובר עם רצועות למצנח. הגולש צריך לשלוט גם בגלשן וגם במצנח בו זמנית, כאשר המצנח הוא זה שמושך את הגלשן על פני המים וכך ניתן להגיע לגבהים מטורפים.

גלישה בתלת מימד

רון מאבן יהודה, מוכר לשעבר ברשת למטייל, גולש קייט-סרפינג מזה חמש שנים, לאחר שבעבר התנסה לא מעט בגלישת גלים. גלישת קייט-סרפינג היא גלישה על גלשן קטן בעזרת שימוש מצנח מיוחד, שבה עושים שימוש בכוח הרוח כדי לגלוש. רון מספר שהתחיל ללמוד קייט-סרפינג כי ענף הספורט סיקרן אותו מאוד סיקרן אותו: "זו טכניקה שחייבים ללמוד ולהתאמן כדי לדעת אותה, אבל לאחר מכן נפתח עולם ומלואו", הוא אומר, "זו חוויה אדירה להגיע ללב ים ולרחף לגובה, הספורט הזה מאוד כיפי והוא מושך אותך לתוכו. זה סוג של גלישה בתלת מימד".

כל אחד יכול? 
"כן. ההתחלה קצת קשה, ואי אפשר להצליח בלי להתאמן וללמוד, אבל לא חייבים להתחיל מגלישת גלים או להגיע עם ניסיון כלשהו, רק לנסות ולהתמיד. קייט סרפינג, זה גם לא ספורט שמצריך כוח, מדובר פה רק על טכניקה".

למה לצאת לים לקייט סרפינג דווקא בחורף?
"בחורף יש פחות אנשים ופחות צפוף. צריך רק לבדוק שהרוח חזקה ויציבה, להצטייד בחליפת גלישה, לדאוג כמובן להתלבש כשיוצאים מהמים, ואולי גם להביא תרמוס עם תה חם".

טיפים חשובים לספורט אתגרי בחורף

כשעוסקים בספורט אתגרי בחורף יש להקפיד שבעתיים ולהישמע להוראות הבטיחות. אם מדובר בגלישה, יש להגיע לחוף מצוידים ולבושים היטב, לבדוק מראש מה גובה הגלים ועוצמת הרוח. בכל הנוגע לסנובורד יש להצטייד באביזרי בטיחות כמו קסדה, כפפות, גוגלס, מגנים ועוד. בקייט סרפינג קסדה ואפודת ציפה (הגנה) הן חשובות מאוד. בכל ספורט אתגרי ההנאה היא גדולה ומלהיבה, אך בד בבד קיימות סכנות רבות. לכן, אל תנסו לחסוך במקום וקחו אתכם את כל מה שנדרש.

לארוז ולצאת לדרך (נותן חסות) 
לרוב, ספורט אתגרי דורש שימוש בלא מעט ציוד, כשבראש הרשימה נמצאים הכלים שעליהם רוכבים, שטים או גולשים: מגלשי הסקי, הסנואובורד, הגלשן וכן הלאה. אז לאן הכל נכנס? גם אותם וגם את כל הציוד הנלווה תוכלו למקם בקלות בתא מטען גדול. בתא המטען של הונדה סיוויק טורר החדשה, בנפח של 573 ליטרים, ו-1610 ליטרים כשהמושבים האחוריים מקופלים, תוכלו להכניס כל דבר שתצטרכו לקחת איתכם לחוויה האתגרית שלכם, מכפפות ועד אפילו, אולי לא תאמינו - קיאק, שתופס לא מעט מקום. אז שימרו על עצמכם הצטיידו כראוי וצאו לשטח, כי הפוך יכול לחכות! תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

לתחילת הכתבה

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)