מה מחכה לנו היום:
 

אל הסלע האדום: טיול בבקעת תמנע

את הטיול אל הסלע האדום נפתח במקום שיהווה לנו השראה להמשך הדרך, מסלול בין צבעים ומרקמים: בקעת תמנע. מתוך השקט המדברי בה היא אפופה, הבקעה מלמדת אותנו על היסטוריה רבת שנים שהתקיימה פה והשאירה מאחוריה מתנות נפלאות. מסלול הטיול בפארק יוביל אותנו בין תצורות סלעיות שונות, ציורי קיר, מכרות נחושת עתיקים ובעיקר הרבה גוונים. לאחר שתסתובבו ותתרשמו מהפארק המדברי הנהדר, לכו ואספו לכם את החוויה בבקבוק: קחו בקבוקוני זכוכית, מלאו אותם בשכבות חול צבעוני (המקשט את השטח) והיכונו לפריט ייחודי שיעטר לכם את הסלון, כנראה, לעוד שנים רבות.

מרגישים שלא ראיתם הכל? שיכרו אופניים וצאו לרכיבה מרגשת בהילוך מהיר. וכמו כל מסלול מוצלח, את המסלול בבקעה האדמדמה נסיים בארוחה. פארק תמנע מציע למבקריו לסעוד ארוחה מדברית אותנטית, אל מול אגם ודקלים. נכון, נשמע כמו "פאטה מורגנה" אבל... כבר אמרנו שלדרום יש קסם מיוחד?


עמודי שלמה בפארק תמנע
(צילום: דובי זכאי)

סוואנה תוצרת הארץ: שמורת חי-בר יטבתה

הכרנו את המדבר ולקחנו פיסה ממנו איתנו, ועכשיו הגיע הזמן להכיר גם את אלה שמתגוררים בו. חי-בר יטבתה יחסוך לכם את הטיסה לספארי שבאפריקה, ויחשוף בפניכם את חיות המדבר חופשיות בטבע. מעבר לכך שתזכו לראות חיות מסתובבות, משתובבות ואוכלות, הן גם מחזירות עטרה ליושנה: אחת ממטרות המקום היא לדאוג לשימורן של חיות שבעבר חיו פה ועם הזמן נעלמו. בשמורה תזכו ודאי לראות חיות כמו ערוד, ראם, מריון המדבר ונמנמן הסלעים - שמות שאמנם קצת נשמעים כאילו הוציאו אותם מסרט מצויר, אך הן חיות מדבר נפלאות- בואו לגלות את עולמם המרתק. חווית הביקור מובטחת.


 

להרדם עם יצורי הפרא: חניון לילה חי-בר יטבתה

לפעמים קצת קשה לנו להיפרד מהנופים היפים שאנו רואים בטיול ומהחיות המרתקות אותן פוגשים בדרך, אז איזה מזל שזה לא המקרה הפעם. חניון הלילה המומלץ הפעם, שוכן במקום אידיאלי, תחת אלפי כוכבים, במדבר הקסום ובתוך החי-בר. ללכת לישון בסוואנה זו באמת חוויה שרבים חולמים עליה, ואם תהיו טובים, אולי תוכלו אף לשמוע את "שירי הערש" של החיות רגע לפני שילכו לישון. בתוך החי-בר (אך באיזור נפרד ורחוק מניבים) נמצא החניון בו תרצו לבלות את הלילה. במתחם הקמפינג תוכלו לבחור אם לישון באוהלים שלכם, בקרוונים, באוהלי איגלו או בדירות אירוח. כמו כן, באתר קיימת פינת בישול מאובזרת, שולחנות פיקניק, ברזיות, מקלחות ושירותים, תאורה וחיבור לחשמל.

לאחר שהתמקמתם, אכלתם ושבעתם, תוכלו להבעיר מדורה, לצלות מרשמלו (אולי לשתות שוקו) ולהתחמם או לחלופין לצאת לסיור לילי רכוב להאכלת הטורפים בשעות החשיכה (בתיאום מראש ובתוספת תשלום). כשתפקחו עיניים לאחר לילה מפנק תופתעו שוב, זה לא היה חלום – הספארי הוא המציאות.

זמני פתיחה: בתאום מראש בטלפונים: 08-6373057/6018 או 3639* או במייל [email protected]


סוואנה תוצרת הארץ: חי-בר יטבתה (צילום: שי קבסה)

תן לשים ת'ראש על דיונה: חולות כסוי

לפני שאתם מתחילים להתגלגל בחזרה אל הצפון למה שלא תעצרו להתגלגל קצת גם בחול? קצת צפונה מהחי-בר תמצאו תופעת טבע מדברית נהדרת: חולות זהובים ונעימים שמזמינים להשתובב בהם, לקפוץ, לשחק ולפזר חול חם לכל עבר. חולות כסוי הן דיונות טבעיות שנוצרו באזורינו בעקבות נדידת חול הסהרה, אלינו. לנועזים מבינכם, ולאלו שכבר התעטפו בחול מכל עבר מומלץ להוריד נעליים ולתת גם לכפות הרגליים טעימה מהרכות המלטפת. טיפ: חולות כסוי הן רקע מדהים וייחודי לתמונות, אז שלפו מצלמה והיכונו לתמונת השנה. ולבסוף, עצרו הכל, שוב על איזו דיונה ושאפו את המדבר עמוק עמוק פנימה, רגע לפני החזרה לציוויליזציה.


חולות כסוי - המשחקייה של הטבע
(צילום: רתם סוננברג)​
 

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" >>


לתחילת הכתבה


      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות