מה מחכה לנו היום:
 

בוקר מלא בכל טוב: מסלול מסעד לקיבוץ בארי

בטיול השבועי נרד דרומה, ונפגוש את הטבע מקרוב. אולי זה השינוי בנוף או באקלים, או פשוט ביום השבוע אבל משהו בדרום שלנו הוא כל מה שאחד צריך. כעת, תוסיפו לדרום מסלול אחד נעים, יפה, קליל וצבעוני ותקבלו הנאה טוטלית. המסלול שיפלפל לנו את היום מתחיל בתצפית יפה על שם אל"מ נביה מרעי וממשיך עד קיבוץ בארי, כשבדרך עובר בכמה נקודות שאסור לכם לפספס!

במסלול הקסום הזה, נשחק ב"חי-צומח-דומם": ונתחיל עם הצומח, כי בשורה טובה בידינו! כלניות יפהפיות ונהדרות בדיוק מתחילות לשקשק את עליהן, לפרוח ולזרוח במסלול אז אתם מוזמנים לצאת איתן במחול אדום ומהנה. חי  בואו נראה כמה חיות נוכל למצוא מבין דרי המקום: צבים מצויים, לטאות גדולות וצבאים, האם ראיתם קצה זנב בשיח? דומם זה השלב לדומם מנוע ורגליים ולקחת רגע של שקט בשכיבה על הגב על מרבד דשא מקושט, ואולי גם להצטלם קצת למזכרת מה אתם אומרים?

ואם הכלניות מדליקות אתכם, תתכוננו לאהבה חורפית ונעימה, כי ממש בקרוב הן יצבעו את כל השטח במרבד אדום, בוהק ומלכותי, ותוכלו לחגוג לכבודן בפסטיבל דרום אדום

מעלים הילוך: אופציה נוספת לראות את הכלניות הנהדרות היא ברכיבה על אפניים באחד ממסלולי סינגל בארי, אך קחו בחשבון שזו אופציה מאתגרת יותר ומיועדת למשפחות מדוושות. במידה ותבחרו באתגר זה, תוכלו לשכור זוג אפניים בקיבוץ בארי בחנות "לה מדווש".


לרכוב בין מרבדי הכלניות | צילום: ארז מנור - פסטיבל דרום אדום

צהריים בעולם של פסטורליה: חווית יונה

אחרי שהתחלנו את החיבור לטבע ולדרום, נראה כמה טוב היה יכול להיות לו באמת חיינו בפסטורליה כפרית. המקום האידאלי לבחון את הנושא הוא "חווית יונה"  חווה חקלאית במושב פדויים. דמיינו את עצמכם מהלכים בין פרדסים ריחניים וחיות חמדמדות, בעוד קרני השמש מרצדות בין העצים. בפינה אחת תוכלו ללמוד איך לרדות דבש ולחבוץ גבינה, בפינה אחרת תוכלו לבצור ענבים ולהכין יין, ובין לבין תוכלו לקטוף לעצמכם את התפוזים למיץ שאחרי.

כל שנותר לכם הוא להפוך את הדמיון במציאות, במקום היפה הזה, שמראה שכשאנחנו נותנים אהבה לטבע הוא בשמחה גומל לנו ממטעמיו. 


צהוב וריחני בפרדס | צילום: אן הורביץ

ליל שלווה: אורחן כפר נבון

היום למדתם עוד על הטבע העוטף אותנו ברכות ובאהבה, והרווחתם את מקומכם ביושר במיטה רכה ובשמיכת פוך שתעטוף אתכם ברכות מסוג אחר. המיטה החמה מחכה לכם באורחן כפר נבון, שאינו עוד מקום להניח בו את הראש, אלא הוא אורחן אקולוגי. מה זה אומר? זה אומר שאתם הולכים להמשיך ולהתחבר לייקום, אך בנוחות מקסימלית! באורחן תזכו לישון במבנה, ששימש בעברו כאסם תבואה ושופץ, ליהנות ממטבח מאובזר, מקלחות ושירותים ופינת ישיבה אותנטית.

גולת (עלי) הכותרת האמיתית היא גינת התבלינים שנמצאת ממש לידכם, ולוחשת לכם פשוט לבוא ולקטוף ממנה אז מה מתחשק לכם? להוסיף קצת טעם לסלט או להכין תה מתקתק? ולמה לא שניהם עצם? קחו ביס, קחו שלוק והעיקר שתתחברו לריחות, לשלווה, לטעמים ולנוף הנגב הממכר.


חזרה לפשטות
| צילום: כפר נבון

דייט מוקדם עם כלנית: קפה ביער שוקדה

טוב, באמת שאי אפשר לסיים את הטיול, מבלי לראות עוד קצת מהאדמדמות היפות, שאף זכו לשיר משלהן בביצוע של שושנה. אז נקודה נפלאה לשתות בה קפה ולהגיד שלום ובוקר טוב לכלניות היא יער שוקדה. הנפלאות הקטנות אוהבות להתמקם ולצמוח לאחר חודשים גשומים, ובין עצי האקליפטוס וזו התפאורה המושלמת לסרט הבוקר שלכם. כדאי למצוא נקודה שאהבתם במיוחד (אך לשמור על הנימוס, ולא לשבת על הפרחים), להכין את הקפה הכי טעים שלכם ולהנות מהדייט הכי לוהט בעונה הקרה: אתם, הקפה והכלניות, שיגיעו סמוקות ויפות, אל דאגה. 

אז שיהיה לכם יום כתום, או בעצם – יום אדום!


לטיול יצאנו כלנית מצאנו | צילום: עמית להב