שבע טחנות - אינסוף פינות קסומות

על גדות נחל הירקון, בין תל אביב לרמת גן, הכל עוצר פתאום מלכת והשלווה משתלטת על הכל, ממש בלב העיר. פעם, מזמן, ניצבו כאן שבע טחנות קמח שפעלו בכוח המים של הירקון, וחקלאי האזור היו מגיעים לטחון בעזרתן את תבואתם. 

היום הטחנות שנתנו למקום את שמו כבר לא פועלות, ובמקום נותר רק מסלולון קצר עם נופי מים קסומים. את החלקאים החליפו מטיילים’ שבאים להתענג על קצת טבע במרחק נגיעה מהבית, ואת הקמח הלבנבן החליף קפה שחור חזק, שמומלץ במיוחד להכין כאן על גזייה - בכל נקודה שתבחרו לאורך המסלול. אנחנו, כמובן ממליצים לתפוס פינה על גדות הנחל.
 

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
הפסקה קפה על הירקון בשבע טחנות | צילום: מיכל יצחקי

סידנא עלי: השקיעה הכי יפה שיש

בצפון הרצליה, ממש בקצה העיר, מחכה לכם אחת מהשקיעות הכי יפות שראינו בחיים. דמיינו את זה: מרפסת נוף טבעית על קצה צוק, אתם, מחצלת ופק"ל קפה. מאחוריכם המסגד העתיק שנתן לחוף את שמו, ניצב בודד כמו מגדלור שבולט למרחקים. אי שם מתחתיכם רצועת חוף דקה-דקה, ומול העיניים נפרשים עד האינסוף גלים שמנצצים בזהב ואדום.

לא סתם המקום הזה מוכר בתור אחת מנקודות התצפית הכי יפות בארץ, ואינספור אוהבים באו לכאן לצפות ביחד בשקיעה. מכיוון שאין במקום תאורה, מומלץ להגיע קצת לפני השקיעה, כדי שתספיקו להתמקם לפני שהחושך יורד. עכשיו, נשאר רק להכין ולהכין קפה ממותק באהבה - וההצגה מתחילה!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
קפה שחור ושקיעה אדומה בחוף סידנא עלי | צילום: אינה מנשה

מצפה טל: קסם בשפלה

מסתבר שאחד המצפים הכי יפים בארץ, שנמצא ליד יער חולדה שבשפלה, הוא גם אחד מהמקומות הכי שווים במרכז לפק”ל קפה מול הנוף. 

המצפה הוקם לזכרו של בן קיבוץ סגן טל צמח, שנפל בהיתקלות בשנת 2002 – ואין ספק שהאהבה שהושקעה במקום תורגש בכל פרט בגן הצופה אל הכרמים ומטעי הזיתים של קיבוץ חולדה.

שבו והתרווחו לכם עם הקפה מול הנוף, ותהנו מהקסם הזה, שיזכיר לכם שלא צריך להתרחק הרבה כדי לקבל קצת פרופורציות. אה, וממש מומלץ להגיע בשקיעה!

  • waze: מצפה טל

לוקיישן מושלם לקפה בטבע | צילום: נדב סלום

לוקיישן מושלם לקפה בטבע | צילום: נדב סלום / אינסטגרם nadavslom

גן הפסגה ביפו: רומנטיקה ומזלות

לפעמים, נקודות קפה קסומות מתחבאות גם בתוך העיר, ולפעמים אפילו בלב עיר עתיקה: מראש הגבעה שעליה שוכנת יפו וממש עד קו המים נפרש פארק ירוק ויפה. כיף לטייל פה ביום וגם בלילה, ליהנות מהשקט שמתגלה פתאום בתוך ההמולה, לעבור ליד "פסל האמונה" שנראה כמו שער עתיק (נראה אתכם מתאפקים מלהצטלם פה!) ולבחור לכם את הפינה עם התצפית הכי שווה.

אנחנו ממליצים להתמקם בדיוק מעל במת האמפי - משם תקבלו נוף מושלם היישר אל הים הכחול ואל תל אביב הצבעונית. אחרי שתסיימו ללגום מול הנוף הקסום, מחכה לכם כאן גם קסם מסוג אחר: בגשר המשאלות שנמצא בגן תוכלו למצוא את התבליט של המזל שלכם, להניח עליו את היד ולבקש משאלה. מול נוף כזה בכל מקרה מרגישים שכל שנבקש - מתממש!

  • waze: גן הפסגה, תל אביב יפו

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
גן הפסגה ביפו | צילום: אינה מנשה

תל יבנה ים: מה שיותר רחוק יותר כחול

אומרים שכשמתרחקים רואים יותר טוב, ובאמת ברגע שעולים מחוף פלמחים המפורסם (שבטח יצא לכם להגיע אליו לא פעם) ומסתכלים על הכל מלמעלה - הכל נראה אחרת. הנוף המדהים שנשקף מתל יבנה ים אל החוף מרגיש קצת כמו עולם אחר ממש ליד ההמולה, ונקודת הקפה הקסומה שמחכה לכם בראש התל תספק לכם המון רוגע ושלווה.

ביום של רוחות חזקות תזכו לראות כאן את העוצמות המטורפות של הים וללגום קפה חם מול הגלים הענקיים שמתנפצים ממש מתחתיכם. בימים רגועים וחמים יותר, מומלץ לעלות לכאן להפסקה בין טבילה לטבילה במים, ולתצפת על הכל מלמעלה.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)
קפה מול הגלים בתל יבנה ים | דנה רבין


עוד כמה דברים שיעניינו אותך: