סגרתם על חופשה באילת. אתם מעמיסים את הציוד על האוטו, לא שוכחים להצטייד בפלייליסט שווה ומתחילים בנסיעה דרומה. לא עוברת חצי שעה והילדים שואלים מתי כבר מגיעים. אתם מחייכים ואומרים שיש עוד זמן וכבר סקרנים לראות מה תהיה התגובה שלהם, כשיגלו אילו אטרקציות מגניבות מחכות להם בחופשה.

1. לצאת לספארי: שמורת חי-בר יטבתה

ממש לא רחוק מהשוקו, נמצאת שמורת טבע עם בעלי חיים מהתנ”ך – הידעתם? בשמורת חי-בר יטבתה מייבאים בעלי חיים שחיו כאן בעבר, מאקלמים אותם ולבסוף משחררים אותם אל הטבע. ואיך תוכלו לפגוש אותם? בסיור ברכב הפרטי שלכם, בין עצי שיטה, שם מתגודדים עדרים של ערוד, יען, ראם לבן ופרא המדבר.

לאלו שמעוניינים לזהות את בעלי החיים וללמוד עליהם, יש אפשרות לרכוש ערכת הדרכה במרכז המבקרים שבמקום. את הסיור סוגר סרטון קצר המתאר את אופן האקלום ושחרור בעלי החיים חזרה אל הטבע. 

אחת, שתיים, שלוש, מי צועד בראש? | צילום: ניצן גולןאחת, שתיים, שלוש, מי צועד בראש? | צילום: ניצן גולן

3. לראות פלמינגו: המצפור בבריכות המלח

אם עוד לא ימאס לכם מכל החיות שכבר ראיתם, תשמחו כנראה לגלות שממש בסמיכות לאילת מתגוררת להקה ענקית של כ-500 פלמינגו – הציפור המהממת שמפורסמת בזכות נוצותיה הוורודות ועמידתה על רגל אחת. הלהקה החליטה, שבמקום לנדוד לאפריקה ולחפש מזון, יותר פשוט לקבוע במצפור של בריכות המלח את ביתה. ואנחנו לא יכולים להאשים אותה, מה רע לה שם?

אם תצטיידו מראש בסל פיקניק או באבטיח קר, תוכלו לשבת בסככה שמול הבריכה הצפונית, לצפות בפלמינגו וגם בשחפים, חופמיים, פיפיונים וציפורים נוספות שאוהבות להתעופף כאן.

להשקיף על פלמינגו | צילום: עומר זיולהשקיף על פלמינגו | צילום: עומר זיו

4. לעלות על ג’יפ: אקו טיולי מדבר

בשעות בין ערביים, כשהשמש מורידה הילוך, השמים נצבעים בגווני אדום, כתום ולפעמים קצת ורדרד, זה הזמן לעלות על הג’יפ. עם אקו טיולי מדבר תוכלו לנסוע לכיוון השקיעה בהרי אילת וליהנות מהנוף המדברי דרך תצפיות מרהיבות, ובשילוב אירוח בטבע. מדורה, תה, קפה ופיתות על האש משלימות את האווירה ואת התפאורה לסיפורים מדבריים. ולכם נשאר לצרוב את הרגעים המיוחדים על גבי המצלמה.

דמדומי קיץ במדבר | צילום: annehדמדומי קיץ במדבר | צילום: anneh

5. לאסוף הרפתקאות: טופ 94 פארק אתגרים אילת

קרה לכם שנורא התחשק לכם לטפס על חבלים או לנהוג במכונית קארטינג, אבל הילדים, בן הזוג או בן משפחה עשה פרצוף ואמר שהוא דווקא רוצה לקפוץ באנג’י או לשחק בקבוצה כמו במשחק פיינטבול? בפארק האתגרים טופ 94, לא תצטרכו לבחור. כל אחד יוכל למצוא את הפעילות שהכי מתאימה לו באותו רגע וכמובן גם לטפס, גם לקפוץ וגם לנהוג וגם להתנסות בחוויות שלא פוגשים כל יום.

מה שבטוח, רגוע לא יהיה פה, אבל נוף הרים – לאלה שיוצאים לפעילות מחוץ למתחם הממוזג, יהיה בשפע. אז מה יש כאן? פארק חבלים, קיר טיפוס, מגרש קארטינג, מתחם פיינטבול, מתחם חץ וקשת, צוק טיפוס, מיני באנג’י, מתקן מדרגות לשמים, מקפצה ניוזלנדית וצוק טיפוס. המשחקייה האתגרית אינה פעילה בגלל הנחיות משרד הבריאות.

  • איפה: פארק התעשייה שחורת | השרברב 1, אזור תעשיה שחורת, אילת
  • מידע נוסף בטלפון 08-610-9009
  • חובה להרשם מראש

לתחילת הכתבה

והנה עוד כמה דברים שיעניינו אותך: