פלמינגו באילת: המצפור בבריכות המלח

יורדים לאילת? ממש במרחק נגיעה מעיר הנופש מחכה לכם פלא שאפשר לראות רק כאן – להקה ענקית של כ-500 פלמינגו ששוכנים בבריכות המלח באופן קבוע!
| 25/02/2020

על אף שהפלמינגו הוא עוף נודד, בתחילת שנות התשעים קבעו כ-500 פלמינגואים את ביתם בבריכות המלח שבצפון אילת, כי למה להרחיק עד אפריקה כשיש כאן מזון בשפע? הפלמינגואים ניזונים מסרטני מים מלוחים ורכיכות, ולכן בריכות המלח היו עבורם מקום מושלם להתיישב בו (הסרטנים האלו הם גם אלו שמעניקים לפלמינגו את צבעם הוורוד, על ידי הפיגמנט שהם נושאים).

נקודה שווה לעצירה לקפה

אם תצטיידו מראש בפק”ל קפה, תוכלו להכין קפה טרי-טרי, שנמזג ישר מהפינג’אן, לשבת בסככה שמול הבריכה הצפונית, לצפות בפלמינגו וגם בשחפים, חופמיים, פיפיונים וציפורים נוספות שאוהבות להתעופף כאן. ברקע הבריכות נראה גם שדה התעופה הירדני של עקבה, בין הבריכות לרכס הרי אדום.

  • הכניסה ללא תשלום.

הוראות הגעה

מעט צפונית לבאים מאילת בכביש 90 ישנו שילוט ימינה (מזרחה) לעבר בארות שרשרת וחוות עברונה וכביש המסומן בסימון שבילים אדום יורד מהדרך הראשית הבאה מאילת. נוסעים בדרך העפר, שלאחר כ-1 ק"מ פונה צפונה, עד שמגיעים לשלט המפנה לסככת התצפית על הפלמינגו. ישנה כניסה נוספת רחוקה יותר מאילת, גם שם יש לעקוב אחרי השילוט ימינה לחוות עברונה.

  • waze: מצפור הפלמינגו

העמוד עודכן באדיבות המדריכה אלונה גלבוע. רוצים לטייל עם אלונה? היכנסו לעמוד שלה בטיולי » 


עוד דברים שיעניינו אתכם בסביבה:

חוות דעת על פלמינגו באילת: המצפור בבריכות המלח

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי שבועות 2020